Yeni Mahalle’ye çok fonksiyonlu yaşam alanı

İnegöl Belediyesi, Alanyurt Yeni Mahallede 2 bin metrekare alan üzerinde her yaştan bireyin vakit geçirebileceği çok fonksiyonlu yaşam alanını oluşturmak için çalışmalara başladı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
10 Nis 2018 / Sal 18:36 |
/ 3.241 Kez Okundu
| |


Şehrin tüm bölgelerinde farklı bir çalışmayla İnegöl’ü geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçiren İnegöl Belediyesi, yeni yerleşim alanlarından biri olan Alanyurt bölgesindeki Yeni Mahallede bölge sakinleri için yeni yaşam alanları oluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Sude Sokak üzerinde planda yeşil alan olarak gözüken 2 bin metrekarelik alanın çok fonksiyonlu bir çocuk oyun alanı ve yeşil alana dönüştürülme çalışmalarına başlandı.
Fitness aletlerinden çocuk oyun alanına, ağaçlandırılmış bölgelerden sert zemin yürüyüş ve oturma alanlarına kadar birçok özelliği bulunan park, her yaştan bireyin faydalanabileceği çok fonksiyonlu bir yaşam alanına dönüşecek. Çalışmaların Mayıs ayı sonuna kadar tamamlanması hedeflenirken, Belediye Başkanı Alper Taban, Başkan Yardımcısı Adil Kansu ve AK Partili yöneticilerle birlikte yapımı süren alanda incelemelerde bulundu.
Yeni Mahallenin İnegöl’ün yeni yapılaşan mahallelerinden biri olduğunu kaydeden Taban, “Bu mahalleye 2 bin metrekare üzerine çok fonksiyonlu, buradaki yaşam kalitesini arttıracak, insanların boş zamanlarında hoşça vakitlerini geçirebilecekleri güzel bir alan oluşturuyoruz. Tabi ki yolları da yapacağız, alt yapıyı da yapacağız. Ama sosyal yaşam içerisinde fayda sağlayacak unsurları da tamamlamamız gerekiyor” diye konuştu.
Alper Taban, parkın maliyetinin 200 bin lira olduğunu da ifade ederek konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Burada içerisinde yeşil alan, çocuk oyun alanı, beraberinde fitness alanı, sert zemin yürüyüş alanları, ağaçlandırmaların olduğu, yeşilliklerin olduğu güzel bir alan ortaya çıkacak. İnşallah biz bunu Mayıs ayı sona kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Bittiğinde de hep birlikte mahalle sakinlerimizle beraber küçük bir açılış yapmış oluruz. Yapılan hizmetlerin öncelikle mahalle sakinlerimize hayırlı olmasını diliyorum.”Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.