Yeni yasaklar ne zaman, saat kaçta başlayacak?

Tüm Türkiye koronavirüs salgını nedeniyle uygulanmaya başlayan yeni yasaklar için bekleyişe geçti. Geçtiğimiz gün yayınlanan İçişleri Bakanlığı genelgesi ile beraber uygulamaya geçecek olan kısıtlamaların başlayacağı gün ve saat de bildirilmişti. Bu kapsamda Cuma gününün gelmesiyle beraber detaylar araştırma konusu haline geldi. Peki, İçişleri Bakanlığı genelgesine göre; Sokağa çıkma yasağı bugün mü başlıyor, yeni yasaklar saat kaçta başlayacak?

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
20 Kas 2020 / Cum 11:40 |
/ 19.342 Kez Okundu
| |
Gerçekleşen kabine toplantısının ardından ülkemizde vaka artışlarını durdurabilmek amacıyla yeni kısıtlama kararları alınmıştı. Genelgede yer alan tedbir kararlarının bugün başlayacağı bilinirken vatandaşlar yasakların saat kaçta başladığına ilişkin detayları merak ediyor…

YASAKLAR NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Yeni kısıtlamalar 20.11.2020 Cuma günü saat 20:00 den itibaren geçerli olacak.


SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BUGÜN MÜ BAŞLAYACAK?

İlk sokağa çıkma yasağı, 21 Kasım Cumartesi günü saat 20:00'den 22 Kasım Pazar günü saat 10:00'a kadar ve 22 Kasım Pazar günü saat 20:00 den 23 Kasım Pazartesi 05:00'e kadar olacak.

ÜRETİM, İMALAT VE TEDARİK ZİNCİRLERİ MUAF

İçişleri Bakanlığı koronavirüse karşı son tedbirlerle ilgili genelgeyi yayımladı. Buna göre, hafta sonları saat10:00-20:00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Üretim, imalat ve tedarik zincirleri bu kısıtlamadan muaf tutulacak.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.