Yeniceliler 3 günde bir toplanan çöplerden rahatsız

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Yeniceliler 3 günde bir toplanan çöplerden rahatsız
#İnegöl | Haber Merkezi
09 Şub 2024 / Cum 12:16
/ 745 Kez Okundu
| |

Deva Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı ve Belediye Başkan Adayı Onur METİNBAŞ yerel seçim çalışmaları kapsamında Yenice Beldesini ziyaret etti. Yenice'deki esnafla bir araya gelen, kahveleri ziyaret eden Onur METİNBAŞ Yenicelilerin şikayetlerini dinledi.

Büyükşehir yasası ile beraber başlayan süreçte İnegöl'ün diğer beldeleri gibi Yenice'de de hizmetler noktasında ağır ve aksak işleyen konular olduğunu belirten Onur METİNBAŞ ;
Yenice'nin başlıca sorunları ;

3 GÜNDE BİR TOPLANAN ÇÖPLER

Çöp toplama hizmeti belediyenin en asli işi ve vazifesidir. Ancak Yeniceliler 3 günde bir toplanan çöplerin ciddi koku yarattığından , yaz aylarında ise sinek ürettiğinden şikayetçiler dedi.
Aynı zamanda Yenice içinden geçen dere yatağının ve etrafının da kirli olduğunu , burada acilen temizlik yapılması gerektiğini ifade etti.
 

YENİCE'DE YOLLARIN DURUMU
 Yenice sakinleri ile konuştuğumuzda yollarımızın durumu kötü , ana arter ve tali caddelerimiz dahil yollarımız bozuk diyorlar, bizde Yeniceyi gezdiğimizde bunu fark ediyoruz diyen Onur METİNBAŞ, bu konuda İnegöl Belediyesi'nin Yeniceye ve Yenice sakinlerine kulak vermediği çok açık dedi.
 

İNEGÖL-YENİCE ARASI TOPLU TAŞIMA ARAÇ SAYISI YETERSİZ 

Özellikle sabahları ve akşamları okul öğrencilerinin ve fabrika çalışanlarının yoğunluğundan kaynaklı olarak,  özür dileyerek ifade ediyorum Yeniceli vatandaşlarımız balık istifi şeklinde toplu taşıma araçlarında yolculuk yapıyorlar. Büyük bir nüfusa sahip Yeniceli hemşehrilerimize bu reva mıdır diyen Onur METİNBAŞ, anlaşılıyor ki İnegöl Belediyesi Yenice'de yaşayan insanlarımıza sırtını dönmüş dedi.
 
DEVA Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Onur METİNBAŞ
            Büyükşehir yasası; daha önce ellerinde iş makinaları, araç ve gereçleri, çalışanları bulunan belde belediyelerini tasfiye etmiştir, bugün Yenice, Cerrah, Kurşunlu gibi beldelerimiz yerel hizmetler noktasında zayıf kalmıştır dedi.
Deva Belediyeciliği anlayışında tüm beldelerimize gereken hassasiyeti göstereceğimizin, aksayan ve yapılmayan işleri çok hızlı bir şekilde toparlayacağımızın sözünü başta Yenicelilere olmak üzere tüm belde sakinlerimize veriyoruz diyen Onur METİNBAŞ, Yenice özelinde Belediye Yetkililerini Yenicenin sorunlarına acilen el atmalarını, seçimleri beklememeleri gerektiğini buradan söylüyoruz dedi.
 Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.