Yürüyerek İnegöl’e geldiler

Çocuk istismarı, kadına şiddet ve doğa katliamlarına dikkat çekmek amacıyla ’3 İnsan, 3 Kadın, 3 Anne’ sloganıyla 3 Mart’ta Çanakkale’den Ankara’ya yürüyüşe geçen Dilek Taş, Hülya Kurt ve Nursel Karagöz, İnegöl’e ulaştı.

19 Mar 2018 / Pzt 12:40 |
/ 9678 Kez Okundu
| |

Çanakkale'den yürüyerek Ankara'ya gitmek için yola koyulan Dilek Taş, Hülya Kurt ve Nursel Karagöz, 16 günlük yürüyüşün ardından 3300 kilometre yol kat ederek İnegöl’e geldiler.  '3 Kadın', İtfaiye kavşağında, CHP İnegöl İlçe Kadın Kolları üyeleri CHP ilçe başkanı Necmi Demir ve ADD İnegöl İlçe Başkanı Birol Atay’dan oluşan yaklaşık 40 kişilik grup tarafından karşılandı.

İnegöl İtfaiyesi önünde açıklamalarda bulunan  Dilek Taş, 3 Mart'ta kadına, çocuğa ve hayvanlara şiddet ve tecavüzlere tepki olarak, taleplerini Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne iletmek için yola çıktıklarını belirtti. Güzergah boyunca vatandaşlardan imza topladıklarını da belirten Taş, "Bu taleplerimizi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne iletmek üzere 16 gündür yollardayız ve doğaldır ki yoruluyoruz; ancak halkımızın duyarlılığı bu yorgunluğumuzu unutturuyor. Geçtiğimiz yerlerde çok güzel tepkilerle karşılaşıyoruz. İnsanlar bizi büyük bir sevgi ile kucakladı. Kendilerinin sesi olduğumuzu söylüyorlar. Biz 3 kişi yürüyoruz ama arkamızda milyonların yüreğini taşıdığımızı biliyoruz. Hatta biz ilk başta 3 kadın 40 milyon demiştik, artık 3 kadın 80 milyon demeye başladık. Çünkü bu salt kadın hareketi değil. Evet biz kadın duyarlılığı ile 3 anne olarak yola çıktık, ancak vicdanlı insanlar, iyi babalar, ahlaklı bir toplum isteyen herkes şu anda bizimle birlikte" dedi. Açıklamanın ardından '3 Kadın' İnegöl itfaiyesinin bahçesinde karşılamaya gelen bayanlarla sohbet ettiler.

Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.