Asla bulaşık makinesine atmayın

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Asla bulaşık makinesine atmayın
#Kadın Aile | Haber Merkezi
03 Ağu 2019 / Cmt 20:48
2 dk okuma / 3.306 Kez Okundu
| |

Bulaşık makinesi hayat kurtaran ev aletlerinden biri evet, ama her şeyi bulaşık makinesinde yıkamak elbette doğru değil!

Bazen o kadar yorgun ve üşengeç oluyoruz ki… Her şeyi bulaşık makinesine atmak bizim için en muhteşem yol oluyor. Ama bazı zamanlarda bu seçtiğimiz yol aslında en hatalı yollardan biri oluyor. Ne yazık ki elimize ne gelirse atmaya alıştığımız bulaşık makinesi bazı ürünler ve eşyalarda bize sağlıksız geri dönüşümde bulunabiliyor.

Kabul etmeliyiz ki tamamen elde bulaşık yıkamaktan kurtulamayacağız!

İŞTE BULAŞIK MAKİNESİNE ATMAMANIZ GEREKENLER

Yapışmaz tavalar kesinlikle elde yıkanmalıdır. Çünkü bulaşık makinesine atılan yapışmaz tavalar zamanla etkisini yitiriyor ve yapışmaz özelliğini kaybediyor. O yüzden bu tavaları elde yıkamaya devam.

Özellikle de özenerek aldığınız çeyizlik porselen takımlarınızı makineye atmamalısınız. Üzerindeki desenler çok daha çabuk yıpranır ve zaman içerisinde kalitesi azalır.

Tahta mutfak malzemeleri de yine bulaşık makinesinde yıkanmaması gerekenler arasında. Kesme tahtaları, tahta kaşıkları elde yıkamak en sağlıklısı.


Termos bardaklar veya termos özelliği olan hiçbir şeyi bulaşık makinesinde yıkamamalısınız. Termos özelliği azalır ve verdiğiniz onca para boşa gider.

Plastik mutfak eşyaları da bulaşık makinesine girdiğinde yüksek ısı nedeniyle kanserojen üretmeye başlıyor ve sağlığınızı tehdit ediyor. Ayrıca yumuşak plastik ve silikon malzemeler ise yükse ısı ve tazyikli su nedeniyle formu ve görünüşü değişebiliyor.

Çeyizlik çatal bıçak takımlarınız da makinede yıkamamanız gerekenlerden. Zamanlar paslanabilir ve dalga dalga lekenebilir.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.