İsmail DURMUŞ | TÜM YAZILARI
ismail@inegolonline.com
Eklenme: 23 Oca 2017 / Pzt 16:36
A A / 15299 Kez Okundu
| |

İnegölspor küme düşerdi, düşecek!

Evet başlıktan da anlaşılacağı kadar kötü İnegölspor. Ümitsiz ve kötü bir sezon geçirirken 2 teknik direktör gönderildi. Gönderilen futbolcularda oldu tabii.

Ama İnegölspor’un sorunu yada kötü durumda olmasının sebebi ne yönetim, ne teknik heyet nede futbolculardır.

İnegölspor’un en büyük sorunu beklide tek sorunu sistemsizlik. Yıllardır bam-güm oynanan futbol ne taraftara tat veriyor, nede İnegölspor’u ileriye götürüyor. İnegölspor’un yıllardır çalıştığı tüm teknik direktörler, gelişim için çok yetersiz ve sistemsiz. Yönetim kanadında da bu sistemsizlik apaçık görülüyor. Yoksa hangi takım her yıl 20 transfer yapar ki…?

Bu sezon artık İnegölspor’un son şansı. Bu sezon Kayseri Erciyes’in altyapı oyuncuları ile maçlara çıkmaları ve diğer takımların kötü durumda olması İnegölspor’u küme düşmekten kurtaracak. Ancak bu sezon olmazsa birkaç sezon içinde İnegölspor mutlaka küme düşecektir. Acı son giderek yaklaşıyor.

Bunu önlemek için İnegölspor’un sıfırdan yapılanması ve acilen futbolu bilen, sistemi olan, disiplinli, ahlaklı, ikili ilişkileri iyi olan, rakiplerini analiz ederek gerektiğinde oyun kurgusunu değiştiren bir teknik direktör ile uzun vadeli çalışmaya ihtiyacı var.

Ee tabi böyle bir hocayı getirmekte para ister. Para muslukları futbolculara nasıl açılıyorsa, teknik direktör içinde aynısının yapılması gerekir.

Yoksa bu gidişle tünelin sonu hep karanlık olur…