İsmail DURMUŞ | TÜM YAZILARI
ismail@inegolonline.com
Eklenme: 15 Mar 2021 / Pzt 12:09
A A / 2643 Kez Okundu
| |

İnegölspordan önce adı küme düştü

Önce yazı başlığından başlayalım. Biraz sert gelebilir ama maalesef gerçekler bunlar. Artık yazılan haberlerde İnegölspor ‘Ligde kalma mücadelesi veren’ takım olarak adlandırılıyor. Bazıları farkında olmasa da İnegölspor’un adı çoktan küme düştü. Artık İnegölspor’u yenemeyen takımlar dizini dövüyor.

Sezon başından beri ısrarla yapılan yönetim hataları maalesef İnegöl’ün önemli markası İnegölspor’u ligden düşme noktasına getirdi.

Aylardır programlarda söylediğim ‘En büyük küme düşme adaylarından biriyiz’ cümlesini kimse ciddiye almadı. Sezon başı ve devre arasında gerek başkan gerekse yönetici arkadaşlara verdiğimiz tavsiyeler tabi ki doğal olarak ciddiye alınmadı.

Profesyonelleşeceğiz diyen İnegölspor yönetimi her geçen gün amatörleşmeye, amatörce işler yapmaya devam etti. Kulüp içindeki futbol dehalarının yaptığı transferler ortada. Şu an kadroda bulunan oyuncular İnegölspor gibi bir takımda oynayacak kapasitede değiller. Devre arasında alınan oyuncularda tam bir fiyasko. Niğde maçında da bunu çok net olarak gördük. Yoksa kadro iyi olsa 3 teknik direktörün bileti kesilir miydi?

Yönetiminde geçtiğimiz günlerde çatırdadığını ve bazı isimlerin istifa etmek istedikleri ancak güçlükle ikna edilerek istifadan vazgeçirildiklerini duyduk. Kendi içinde bölünen yönetim, Niğde maçında İnegölspor taraftarına hakaret eden ve tribünün üzerine yürüyen Caner Solmaz’ı kadro dışı bırakamayacak kadar aciz olduğunu bizlere bir kez daha gösterdi. Temenni edelim ki bu haddini bilmeyen oyuncu en kısa zamanda cezalandırılır ve İnegölspor ile ilişiği kesilir.

Evet gelelim en önemli gündeme. İnegölspor küme düşer mi? 

İnegölspor’un ligde kalabilmesi için tek bir şansı kaldı. O da Perşembe günü oynanacak olan Velimeşe maçı. Velimeşe deplasmanında alınacak olası bir mağlubiyetle birlikte İnegölspor sezon sonu 2. Lige veda eder. Çok kıymetli yöneticilerimizde sezon sonu küme düştük ama borcu sıfırladık sloganıyla kongreye giderler.