İsmail DURMUŞ | TÜM YAZILARI
ismail@inegolonline.com
Eklenme: 23 Kas 2016 / Çar 16:36
A A / 2962 Kez Okundu
| |

Kariyerini tehlikeye attı

Altyapısından yetiştiği İnegölspor’u hiçbir zaman unutmayan ve her zaman İnegölspor’u ne kadar çok sevdiğini anlatan Güldüren, böylelikle gelecekti teknik adamlık kariyerini büyük bir tehlikeye attı.

Ancak İsmail Güldüren’in, ‘kariyerimi tehlikeye atacaksam bu İnegölspor için olur’ düşüncesinde olduğuna da kesinlikle eminim.

Peki neden kariyerini tehlikeye attı diyorum?

Cevabı çok basit… 2. kez sezonun ortasında takımın başına geçerek. Bundan sonra kaybedilecek her puanın ardından eleştirilerin odağında olacak. Play-off’a kalınamamasının tek sorumlusu olarak bile gösterilebilir.

Bunun sonucunda da 2014 yılında olduğu gibi başarısız olduğu kanaatine varılarak kulüple yolları yeniden ayrılabilir.

Tüm bu nedenlerden dolayı daha teknik adamlık kariyerinin başında başarısız olarak nitelendirilip, ileride gelecek başarılarından da mahrum kalabilir.

Yani kısacası İsmail Güldüren duygusal olarak ve aidiyet duygusuyla yaptığı tercih ile kariyerini tehlikeye atmıştır.

Diğer yandan İnegölspor yönetimi ise İsmail Güldüren tercihi ile bir anlamda kendi paçasını kurtardı. Çünkü herhangi bir başarısızlık halinde fatura asla yönetime kesilmeyecektir. Tüm transferlerin mutlaka içinde bulunan İsmail Güldüren, başarısız olduğunda bu kendi başarısızlığı olacaktır. Yönetimin yapacağı ilk savunma takımı en iyi bilen, transfer sürecinde etkili olan İsmail Güldüren en iyi tercihti ama başarılı olamadı sözleri olacaktır.

Tek temennim ise İsmail Güldüren’in beklentileri karşılayarak uzun yıllar İnegölspor’a hizmet etmesidir. İnegölspor altyapısından böyle vefalı oyuncular her zaman bu kulübe gelmez…