Eklenme: 04 Kas 2019 / Pzt 19:17
A A / 284 Kez Okundu
| |

Kazanmak güzel

Konya maçında alınan 3 puanın dahada anlam ifade edebilmesi için kazanılması gereken bir maçtı Gümüşhane karşılaşması.

Maçın ilk 20 dakikasında konuk takımın yer alanımızda daha fazla bulunduğunu söyleyelim maçın genelinde ise yaklaşık 7-8 net pozisyonları var eğer bu durumda bir takıma bu kadar pozisyon veriyorsak vay halimize.

Onlar biraz dirayetli ya da biraz becerikli olsalardı durum daha da açımızdan kötü olurdu. Bu maçta aldığımız 3 puana rağmen bu verilen pozisyonları masaya yatırmak şart. Kazanmak güzel ama bunları da es geçmemek gerek. Yapılması gereken bu sorunu çözmek rakibe bu kadar cömert davranmak başka maçlarda başımıza umulmadık işler açabilir ya da şans bu maç gibi yanımızda olmayabilir. Maçın 60 dakikalık bölümünde ise sahada İnegölspor üstünlüğü vardı zaman zaman bireysel hatalar yapsak ta rakibe göre özellikle orta sahada bariz üstünlüğümüz vardı.

Savunma 2 haftadır İnegölspor’u skor olarak taşıyor fakat bu maçta bazı anlarda ciddi sorunlar yaşamamıza neden oldular. Orta sahada Selim Can Temel bazı pozisyonlarda top kaybı yapsa da koşup rakibe basması eksiğini kapattı. Daha fazla şans bulması kendini dahada gösterme imkanı sağlayacaktır.

Ömer Faruk Çalışkan maçın iyilerinden biriydi aynen devam diyoruz. Sağbekte Uğur transfer olduğunu artık hissettirmeli solda Abdullah iyi niyetli mücadele ediyor. Orta sahada Hacı Mustafa yanında 2 koşan genç olunca en rahat 90 dakikasını çıkardı. Niyazi Batuhan’ın oyunda kaldığı süre takımı ileri taşıma adına en umut bağladığımız oyuncu çıkması biraz ilginç oldu. Golü atan Gökhan’ı ise ayrı tebrik edelim sanki gol attığı pozisyonda havada asılı kaldı işimizi kolaylaştırdı.

İnegölspor’un oyunsal ve mücadele anlamında eğer Play Off hattını istiyorsa Gümüşhane maçında yaptıklarının biraz daha fazlasını yapması gerekiyor. Oyunu daha çabuk oynamalı pas trafiğini yoğunlaşarak yapmalı ve duran top organizasyonlarında farkındalık oluşturması şart.

Mesela rakibin 3-4 pasta kalemize gelmesini tedavülden kaldırmamız gerek kanatlardan daha çabuk gelmemiz şart hava hâkimiyeti iyi olan Muharrem Ozan geride kalan maçlarda kaç istediği topu almış gözden geçirelim,  yine kornerlerden gelen atakları daha fazla rakip filelerle buluşturmamız gerek. Bütün bunları ne kadar erken yaparsak bizim için işler dahada kolaylaşır diye düşünüyorum.

Alınan galibiyet rakiplerin özelikle alt sıralar için söylüyorum kaybettiği puanlar İnegölspor’u aşağıdan biraz daha uzaklaşmasını sağladı ve daha rahat nefes almamıza neden oldu.

Şimdi sırada Pendik gibi zor bir deplasman var ve kazanırsak bizide farklı bir atmosfere sokabilir bekleyip göreceğiz.

Maç sonunda ise alınan 3 puanın sevinci paylaşıldı fakat birde özelikle yönetim tarafından ekonomik anlamda mesajlar verildi tabi bu mesajların kimler ve nasıl algılanacağı önemli ama bana göre İnegölspor’un önce lig sıralamasını netleştirip sonrada mali anlamda ciddi aktrasyonlara imza atması şart yoksa orada planlama noktasında kaçıracağımız detaylar ilerleyen haftalarda dahada başımızı ağrıtır bizden söylemesi.