Eklenme: 20 Oca 2020 / Pzt 14:24
A A / 357 Kez Okundu
| |

Rövanş alındı

İlk yarıda oynadığımız kazanıp kaybettiğimiz ya da berabere kaldığımız maçlar var bütün bunların içinde benim tek üzülüp takıldığım maç ise iç sahada yenildiğimiz Çorum maçı oldu.

Hatırlayacaksınız o maçta galibiyeti kaçırmış hatta son dakikada penaltı atışından yararlanamamıştık. İnegöl’e o gün ligde kalma hedefini belirleyip gelen Çorum takımı da o maçtan sonra bambaşka bir havaya girmişti.

İşte o tarihten sonra beklediğim maçlardan biriydi bu mücadele ve biz rövanşı göstere göstere Çorum‘dan almış olduk. Çorum’un cezası nedeniyle seyircisiz oynanan maç baştan İnegölspor için avantajdı. Zeminin kötü olması rakibin istekli ve kazanma arzusuyla başlaması inegölspor’un durgun başlaması ardından golü yememiz yine bugünde işler ters gidecek mi diye sorarken kendimize devre imdadımıza yetişti.

2.yarı soyunma odasında Murat hoca yine sihirli bir dokunuşa imza atmış gibi devreye başladı. 2.yarı ile İnegölspor’da bir istek bir arzu bir gol bulma isteği ki sormayın gitsin. Tabi bütün bunlara özelliklede 50.dakikadan sonra baş döndüren pas trafiği ve yardımlaşma oranı artınca sahada ne rakip kaldı nede rakibin isteği. İlk yarıda Çorumspor’un elinde olan orta sahada hacı Mustafa ve Selimcan’ın vites arttırmalarıyla da bize geçmiş oldu. Zaman aman yer değiştiren Cengiz ve Niyazi Batuhan’ın bindirmeleri de rakibi çaresiz bırakınca da maçın hikâyesi bize doğru yazılmaya başladı. Hatta Cengiz birkaç pozisyonda çizgiye inip çok güzel ortalar yapmasına karşın sonuç alamadık. Orta alandan rakibi delme girişimleri de zaman zaman sonuç verdi ama 3 gol atmamamıza karşın takımda ciddi bir şekilde görülüyor ki golcü sorunumuz devam ediyor.

Çorum galibiyeti özellikle 2.yarı oynanan mücadele ile hak edilen bir 3 puan oldu ve bu sonuçla birlikte play off hattını içine girmiş haldeyiz şimdi yine en az bu maç kadar zor bir deplasman olan Sancaktepe maçı var ki buradan da çıkartılacak bir puan sıralamamızı daha da perçinleyecektir. Dar ve kısıtlı bir kadro ile mücadelemiz kenetlenmiş bir halde devam ediyor mali yapımız ortada ve bütün bunlara rağmen direnişimizde en ufak bir azalma yok. Ama kalan maçlarında artık hepsi final ve hepsi birbirinden zor kısaca herkesin bir yerde hedefi var ama isteğimiz böyle sürerse bu takım bizi hedefe götürecektir buna da inancım yüksek.

Son olarak Çorum deplasmanında rakip camia tarafından iyi karşılanmadığımız söylemeliyim İnegöl’e 80-100 kişi ile gelip paşalar gibi ağırlanan Çorumspor heyeti orada bulunan az sayıdaki inegölspor’lulara çay dahi söylemediler. Bir ara baktım başkan Münir Kanar bile şeref tribünün kenarına oturtuldu. Her şeye itiraz her şeye tepki hakemi baskı altına alma ayrı bizim futbolcuya ayrı tepkiler bazen kendime soruyorum biz çokmu mülayim davranıyoruz rakiplere yoksa  insanların yapısımı bu kadar diye. Fakat açıkça net cevapta alamıyorum dediğimiz gibi İnegölspor Çorum’da bileğinin hakkıyla 3 puanı hanesine yazdırdı ama bana göre İnegöl’de  iyi bir şekilde ağırladığı rakipten aynı inceliği göremedi  bunu da hatırlatalım dedik.