Diriliş Ertuğrul’un 4.sezonunda ayrılacak oyuncular!

Diriliş Ertuğrul’un yeni sezonunun ekranlara gelmesi merakla beklenirken 4.sezonda ayrılacak isimler belli oldu.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Medya |
23 Eyl 2017 / Cmt 16:39 |
/ 3.492 Kez Okundu
| |

Yayınlandığı gün reytinglerde zirveyi kaptırmayan Diriliş Ertuğrul'un 4.sezonunda ayrılacak oyuncular belli oldu. İşte o isimler...

1. SULTAN ALEADDİN KEYKUBAT

I.Keykubat'ın hükümdarlığında, Anadolu Selçukluları en parlak dönemini yaşamıştı. Harput ovasında Eyyubileri yenilgiye uğratan 1.Keykubad, ertesi yıl siverek Urfa ve Harran'ı aldı. Ama buradan ayrıldıktan sonra Eyyubiler bölgeyi yeniden ele geçirdiler.

Bunun üzerine 1.Keykubad 1236'da Diyarbakır'ın kuşatılması için yeni bir ordu gönderdi. Kuşatma sürerken Eyyubileri bölgeden tümüyle atmak için Kayseri'de sefer hazırlığına girişti. Ama ordunun hareket etmesinden önce verdiği ziyafette zehirlenerek ölüyor. Böylece bu sezon diziye veda etmiş olacak. Konya'ya götürülen cenazesi ise, kendi adıyla anılan caminin yanındaki türbeye (Aleaddin Camisi) gömülecek. 

2. HAYME ANA

Dizide de yaşı ilerleyen Hayme Ana, bu sezon bir yayla dönüşü vefat edecek. Türbesi ise Domaniç'tedir.

3. KOMUTAN ARES

3.sezonun sonunda diziye katılan Komutan Ares, Ertuğrul Bey'i yaralamıştı. O da bu sezon diziye veda edecek isimler arasında yer alıyor.

4. SAADEDDİN KÖPEK

Sadeddin Köpek, I. Alaaddin Keykubat'ın oğlu sultan  II. Gıyaseddin Keyhüsrev’e yaptığı kirli oyunlar nedeniye idam ettirilecek.

5. KATARİNA (ÇOLPAN HATUN)

Çolpan Hatun'un yaptığı hiçbirşey yanına kalmayacak ve 4.sezonda ölecektir.

7. ARTUK BEY

Artuk Bey 3.sezonun sonunda ağır yaralanmıştı. 4.sezon başında diziden ayrıldığı kesinleşecek.Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.