İktidara yakın yazarlardan Bakan Varank'a salvo

Elektrikli traktör yazısı nedeniyle Mustafa Varank'ın kendisine 'tetikçi' diyerek dava açtığını belirten Fuat Uğur ile Bakan Varank kavgası kızıştı. Sabah yazarları Varank'ı sırayla hedef aldı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Medya | Haber Merkezi
29 Tem, 2022 / Cum 19:18 |
/ 1.813 Kez Okundu
| |
Fuat Uğur, elektrikli traktör için yazılımı üreten sanayici Önder Yol ile neden görüşülmediğini sorması üzerine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın 'tetikçi' diyerek açtığı davayı kazandığını ve 21 bin 650 TL'lik tazminatı alabilmek için icra takibi başlattığını dünkü yazısında açıklamıştı.

FUAT UĞUR: BAKAN VARANK BANA İCRA TAKİBİ BAŞLATTI
Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, “Elektrikli traktör kavgamın bana bedeli icra takibi ve haciz oldu” başlıklı gazete yazısında “Benim arkamda bir devlet erki ve hukuk gücü de yok. Bakan Varank haciz kararı çıkartarak 21 bin 650 lirayı tahsil etmek üzere icra takibi başlattı. Yaklaşık 40 yıldır bu meslekteyim. Başladığımda Varank muhtemelen iki üç yaşında çocuktu. Dişimle tırnağımla mücadele ettim. Hep helal para kazandım. Boğazımdan hak etmediğim bir kuruş bile geçmedi. Ama Mustafa Varank benden alacağı parayı hak etmedi...” ifadelerini kullanmıştı.


HİLAL KAPLAN, ÖĞÜT VE TUNA'DA UĞUR'A DESTEK VARANK'A SALVO
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur arasındaki ‘tetikçi’ kavgasına Sabah gazetesinin yazarları Hilal Kaplan, Salih Tuna ve Selman Öğüt’te katıldı.

Hilal Kaplan, Selman Öğüt ve Salih Tuna sosyal medya platformu Twitter hesaplarından paylaştıkları mesajlarla Fuat Uğur’a destek verirken Mustafa Varank’ı adeta yerden yere vurdular.


Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan dün Twitter hesabından, “Bakan Varank, Fuat Uğur’un ‘elektrikli traktör’ yazısının yanlış olduğunu projeyi hayata geçirerek kanıtlayabilirdi. Ama kendisi yerel mahkemenin kararına itiraz edip Uğur’u para cezasına mahkum etme, icra ve haciz yolunu seçmiş. Yanlış yapmış.” ifadelerini paylaştı.

Hilal Kaplan, paylaşımının devamında ise ‘Ankara Kuşu’ adlı hesabın Mustafa Varank’a destek veren tweetini paylaşarak, “Leşlerin takdirini almamak lazım.” ifadesini kullandı.


Selman Öğüt de yengesi Hilal Kaplan gibi Twitter hesabından “Yazıyı okuyunca tek cümle geldi aklıma: Fuat Uğur’a bu konuyla ilgili ayıp edildi ve ayıp edilmeye devam ediliyor.” dedi. Sabah gazetesi yazarı, asıl ismi Davut Kayacı olan Salih Tuna da, Twitter hesabından, Fuat Uğur’un, “(Varank’ın) ne yapmak istediğini biliyorum” ifadelerine göndermede bulunarak, “Fuat Bey'in aksine, Bakan Varank'ın ne yapmak istediğini ben hiç anlayamadım! Sayın Bakan bir açıklama yaparsa seviniriz...” diye yazdı.


VARANK: ÖZÜR DİLEMEYECEKSİN SONRA CEZA ALINCA NİYE BÖYLE OLDU
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise bugün Twitter paylaşımında, Türkiye Gazetesi'ne tekzip gönderdiklerini ancak bu tekzibin yayınlanmadığını belirterek sosyal medya hesabından “Yalan yanlış bilgilerle açıkça iftira edeceksin... Tetikçilik yapıp itibar suikastı yapmaya çalışacaksın... İşin doğrusunu anlatan tekzibi yayınlayıp özür dilemeyeceksin... Bir yalanı düzeltmek 3 yıl sürecek... Ondan sonra ceza alınca da vay efendim niye böyle oldu!” ifadelerine yer verdi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.