Ahmet Yesevi Sosyal Kompleksinde glütensiz ekmek üretimi başladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Ahmet Yesevi Sosyal Kompleksinde glütensiz ekmek üretimi başladı
#Sağlık | İHA
20 Eyl 2023 / Çar 15:58
1 dk okuma / 25 Kez Okundu
| |

Haliliye Belediyesi Ahmet Yesevi Sosyal Yardım Kompleksinde faaliyetlerin başladığı ekmek fırını ile PKU’lu ve çölyaklı vatandaşlara yönelik günlük olarak glütensiz ekmek üretiliyor.

Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatlarıyla her alanda vatandaşları yalnız bırakmayan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, “Dayanışmanın ve Paylaşmanın Kalbi” sloganıyla vatandaşların ihtiyaç duydukları alanlarda çalışmalarını sürdürüyor. İlçe genelinde ihtiyaç sahibi ailelerin her zaman yanında olan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, hayata geçirilen Ahmet Yesevi Sosyal Yardım Kompleksiyle daha geniş kitlelere ulaşıyor. İçerisinde Aşevi ve Sosyal Marketin yer aldığı sosyal yardım kompleksi ile ilçe genelindeki yüzlerce aileye yardım eli uzatan ekipler, çölyak ve PKU’lu vatandaşları yalnız bırakmıyor. Çölyaklı ve PKU’lu vatandaşlara periyodik olarak verilen glütensiz gıda kolileri ile destek olan Haliliye Belediyesi, Ahmet Yesevi Sosyal Yardım Kompleksi glütensiz ekmek fırınında da üretime devam ediyor. Yalnızca Haliliye ilçesinde ikamet eden değil, kent genelindeki çölyak ve PKU’lu hastalara glütensiz ekmeğin üretildiği fırından tüm vatandaşlar faydalanıyor. Glütensiz ekmek fırınına kayıt yaptıran vatandaşlar, Haliliye Belediyesi tarafından kendilerine verilen kartla, aylık 30 adet ekmeği bu fırından ücretsiz olarak teslim alıyor.
Öte yandan, hijyen standartlarının en yüksek seviyede tutulduğu glütensiz ekmek fırınından yararlanmak isteyen çölyaklı ve PKU’lu vatandaşların ise detaylı bilgi almak ve hizmetten faydalanmak için belediyenin kurumsal iletişim merkezi numarasını arayarak irtibat kurması gerektiği belirtildi.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.