Anne adayları için "Doğuma Hazırlık Kursu"

Bebek sahibi olacak çiftler uzman doktorlardan öğrenecekleri bilgiler ışığında bilinçli bir hamilelik süreci yaşayarak, yaşamsal önem taşıyan bazı sorunların da önüne geçebiliyor. Bu telaşlı günlerin stresini azaltmak için Medstar Topçular Hastanesi Kasım ayında “Doğuma Hazırlık Kursu” düzenliyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Sağlık | İHA
12 Kas 2019 / Sal 12:17 |
/ 37 Kez Okundu
| |
Anne adayları hamilelik sürecinin sağlıklı bir şekilde tamamlanması ve bebeğin bakımına dair pek çok sorunun yanıtını arıyor. 40 hafta süren hamilelik yolculuğunda, anne adaylarının bilinçli ve mutlu bir hamilelik dönemi geçirmeleri anne ve bebek sağlığı için büyük önem taşıyor.

Anne adaylarının merak ettiği her konu anlatılıyor
Hastane tarafından 16, 23 ve 30 Kasım tarihlerinde 13.00-15.00 arasında bir otelde düzenlenecek olan kursta, hamilelik ve bebek bakımı hakkında merak edilen tüm konular alanında uzman doktorlar tarafından anlatılıyor. İlk hafta düzenlenecek kursta “Gebelik Takibi ve Doğum”, “Gebelik Öncesi Beslenme ve İdeal Kilo” ve “Doğumda Ağrı Yönetimi” konuları üzerinde duruluyor.

İsteyen anne adaylarına suda doğum seçeneği
Doğuma Hazırlık kursunun ikinci haftasında “Doğumda Rahatlatıcı Teknikler ve Suda Doğum”, “Yenidoğan Yoğun Bakım Neden Önemlidir?” ve “Doğumhanede Bizi Neler Bekliyor?” konuları yer alırken son haftada ise “Doğumda Doğru Nefes ve Gevşeme Teknikleri”, “Bebeğim ve Aklımdaki Sorular” ve “Bebek Bakımı ile İlgili Pratik Bilgiler” başlıkları işleniyor. Ücretsiz olarak düzenlenen doğuma hazırlık kursuna katılanlara özel avantajlar da sunuluyor.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.