Aydın’da diyabet hastaları bilgileniyor, Diyabet Okulu mezunlarını verdi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Aydın’da diyabet hastaları bilgileniyor, Diyabet Okulu mezunlarını verdi
#Sağlık | İHA
28 Şub 2024 / Çar 09:19
1 dk okuma / 0 Kez Okundu
| |

Aydın Devlet Hastanesi’nde açılan Diyabet Okulu, Şubat ayı mezunlarını verirken, eğitim alan diyabet hastaları da sağlıklı yaşam konusunda bilgileniyor.


Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen Türkiye Diyabet Önleme ve Kontrol Programı kapsamında Aydın Devlet Hastanesi’nde açılan Diyabet Okulu, 2024 yılı Şubat ayı mezunlarını verdi. Diyabette genel bilgiler, diyabet oluşum mekanizması ve fizyopatolojisi, tıbbi beslenme tedavisi, diyabette insülin dışında kan şekeri düzenleyici ilaçlar, diyabette akut, kronik komplikasyonlar, diyabette fiziksel aktivite ve egzersiz, insülin tedavisi, insülin uygulama çeşitleri hakkında bilgilendirme sayesinde diyabetle koordineli ve kaliteli yaşam hedefiyle açılan diyabet okulunda eğitimler, diyabetli bireylerin yüz yüze katılımı ve soru cevap eşliğinde gerçekleştirildi.

Uzm. Dr. Bilal Acar koordinatörlüğünde, İç Hastalıkları uzman hekimleri, diyetisyen, fizyoterapist ve diyabet eğitim hemşireleri tarafından verilen eğitim sonunda, hastane yöneticileri tarafından katılımcılara “Diyabet Okulu Diploması” ve eğitmenlere katkılarından dolayı teşekkür belgeleri takdim edildi.

Konu ile ilgili Aydın Devlet Hastanesi’nde yapılan açıklamada “Diyabetin bakım ve tedavisinin sürdürülmesinde uzman yardım alınması gerektiğini ve eğitim, danışmanlık ve tıbbi tedavi üçgeninde hastalığın kontrol altına alınabileceğini hatırlatır, diyabet hastalarımıza hastalıkla beraber uyum içerisinde kaliteli bir yaşam temenni ederiz” ifadeleri yer aldı.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.