Hekimler köylülerin ayağına gitti

Bolu’nun Gerede ilçesi Samat köyünde hastaneye gidemeyen vatandaşlar için sağlık ekipleri kilometrelerce yol katederek, köylülere sağlık hizmeti götürdü. Köy camisinde toplanan vatandaşlar tek tek muayene edildi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Sağlık | İHA
05 Oca 2023 / Per 13:44 |
/ 31 Kez Okundu
| |
Bolu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hastalıkların erken teşhisi ve hastaneye gitmekte güçlük çeken vatandaşlar için başlatılan
"Sağlıklı Hayat İçin Bizim Köyde Buluşuyoruz" projesi, farklı köylerde sürdürülmeye devam ediyor. Proje çerçevesinde oluşturulan mobil sağlık ekibi, köylere giderek vatandaşları sağlık kontrolünden geçiriyor. Son olarak Gerede Samat köyüne gelen mobil sağlık ekibi, camide vatandaşları muayene etti. Yaşlı ve yatalak hastalar ise evlerinde kontrol edildi. Daha ileri seviyede muayene ve tedavi ihtiyacı olan vatandaşlar için de randevu oluşturuldu.

"Allah sizi başımızdan eksik etmesin"
Muayene edilen Faik Bıyık (70), "Allah razı olsun, Allah devlete ve millete zeval vermesin. Sizlerin sayesinde ayakta duruyoruz. Ben sol kolumdan fizik tedaviye gideceğim. Bugün göz muayenesi de oldum. Hanımım da kadın hastalıklarından muayene oldu. Sağ dizinden de ameliyat olmuştu. Allah razı olsun, bizlere baktılar. ’Yarın sabah gelin’ deyip bize randevu oluşturdular, yarın hastaneye gideceğiz. Allah sizi başımızdan eksik etmesin" dedi.


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.