Kahta’da dijital 3D mamografi cihazı hizmet vermeye başladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Kahta’da dijital 3D mamografi cihazı hizmet vermeye başladı
#Sağlık | İHA
08 Kas 2023 / Çar 11:46
1 dk okuma / 1 Kez Okundu
| |

Adıyaman’ın Kahta İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesine kazandırılan dijital 3D mamografi cihazı sayesinde artık meme kanseri tanısı daha erken konulacak.

Kahta İlçe Sağlık Müdürlüğü KETEM Birimi Sorumlu Hekimi Dr. Merve Kaş, erken tanının hayat kurtardığını söyleyerek 40 yaşından büyük kadınların her 2 yılda bir, meme kanseri taraması için mamografi çektirmesi gerektiğine dikkat çekti.
Dr. Merve Kaş, “Sağlık Bakanlığı’nın girişimleri ile Kahta İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğümüze kazandırılan cihaz sayesinde meme kanseri teşhisi artık çok daha kolay ve hızlı yapılabilecek. 40 yaşından büyük kadınların her 2 yılda bir meme kanseri taraması için mamografi çektirmesi gerekmektedir. Kahta İlçe Sağlık Müdürlüğü sağlıklı hayat merkezi binamız KETEM birimimiz de 1’inci katta röntgen teknisyenimiz Nur Katrancı tarafından mamografi çekimini yapılmaktadır. Gelen hastalarımıza ayrıca KETEM birimimiz tarafından Smear (Rahim ağzı kanseri taraması), Gaitada Gizli Kan (Kolon kanseri taraması) ve meme muayeneleri yapılıp detaylıca anlatımı sağlanıyor. Erken tanının hayat kurtaracağını bilerek taramalarımızı aksatmayalım” diye konuştu.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.