AB Bakanı Çelik’ten Avusturya Başbakanı Kurz’a tepki

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz’un, Türkiye ve AB arasındaki müzakere sürecinin sonlandırılmasına ilişkin açıklamalarına AB Bakanı Ömer Çelik’ten tepki geldi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
26 Mar 2018 / Pzt 13:12 |
/ 148 Kez Okundu
| |
Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz’un, Türkiye ve AB arasındaki müzakere sürecinin sonlandırılmasına ilişkin açıklamalarına AB Bakanı Ömer Çelik’ten tepki geldi. Çelik, "Kurz gibilere rağmen işimize bakıyoruz" dedi.
Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz’un, Türkiye ve AB arasındaki müzakere sürecinin sonlandırılmasına istemli açıklamalarına AB Bakanı Ömer Çelik sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Çelik, "Hem Türkiye hem AB ilişkilerde pozitif gündeme yoğunlaşmışken, her zaman olduğu gibi Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz’dan akıl dışı açıklamalar geldi. Kurz, Türkiye ile üyelik müzakerelerinin sonlandırılması gerektiğini söylüyor. Her zamanki gibi ciddiye alınacak bir açıklama değil. Sadece Türkiye konusunda değil hemen her konuda Kurz’un açıklamalarının ciddiye alınacak bir tarafı yok. Burada soru şudur: Kurz, Türkiye-AB ilişkilerinin iyileşmesinden niye bu kadar korkmaktadır? Bu konuya ve diğer konulara AB yanlısı değil, AB düşmanı ırkçılar gibi yaklaşmasının sebebi nedir" ifadesini kullandı.
Bakan Çelik, Avrupa’da üretilmiş en büyük yalanın, “Türkiye’nin AB üyeliğine karşıyız ama komşuluk ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz” cümlesi olduğunu vurgulayarak, "Başta Kurz olmak üzere bu yalanı yayanların niyetini biliyoruz. Kurz gibilere rağmen işimize bakıyoruz. Dünyanın ve bölgemizin ihtiyacı olan pozitif gündemleri üretmek için çalışıyoruz" dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.