ABD Dışişleri Bakanı Blinken: “Filistin devletine doğru ilerlemenin acil bir zorunluluk olduğunu düşünüyorum”

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
ABD Dışişleri Bakanı Blinken: “Filistin devletine doğru ilerlemenin acil bir zorunluluk olduğunu düşünüyorum”
#Siyaset | İHA
17 Şub 2024 / Cmt 18:53
1 dk okuma / 0 Kez Okundu
| |

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Almanya’da düzenlenen 60. Münih Güvenlik Konferansı’nda yaptığı açıklamalarda, “İsrail’in güvenliğini de sağlayacak bir Filistin devletine doğru ilerlemenin her zamankinden daha acil bir zorunluluk olduğunu düşünüyorum” dedi.

Almanya’da düzenlenen 60. Münih Güvenlik Konferansı dünya liderlerini ağırlamaya devam ediyor. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken konferansta yaptığı açıklamalarda, İsrail’in Arap komşularıyla ilişkilerini normalleştirmesi için ilerleyen aylarda “olağanüstü bir fırsat” oluşacağını söyledi. Neredeyse tüm Arap ülkelerinin ilişkileri normalleştirmek için İsrail’i bölgeye entegre etmek istediğini kaydeden Blinken, “Ülkeler İsrail’in kendini daha güvende hissedebilmesi için güvenlik taahhütleri ve güvenceleri sağlamak istiyor” dedi.
Filistinlileri temsil etmede daha etkili olabilmesi için Filistin otoritesini yeniden canlandırmak amacıyla Arap ülkelerinin öncülüğünde samimi çabalar olduğunu belirten Blinken, “İsrail’in güvenliğini de sağlayacak bir Filistin devletine doğru ilerlemenin her zamankinden daha acil bir zorunluluk olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.