ABD’den Suriye’de kimyasal silah kullanımına karşı uyarı

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Suriye’de kimyasal silah kullanılmasıyla ilgili Esad rejimini ve destekçilerini bir kez daha uyardı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
06 Şub 2018 / Sal 10:04 |
/ 38 Kez Okundu
| |
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Suriye’de kimyasal silah kullanılmasıyla ilgili Esad rejimini ve destekçilerini bir kez daha uyardı.
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, yaptığı yazılı açıklamada, son 30 gün içinde Suriye’den gelen 6. kimyasal silah kullanımına ilişkin rapor karşısında Esad rejimini ve destekçilerini bir kez daha uyardı. Nauert, Rusya’nın desteğiyle Suriye rejiminin korunduğunu, Suriye’de bulunan tüm tarafların acilen kimyasal silah kullanımını durdurmaları gerektiğini ve sorumluların ivedilikle hesap vermesinin zorunlu olduğunu belirtti.
Kimyasal saldırı raporunda İdlib bölgesindeki Saraqib şehri yakınlarında sivillere karşı klor gazı kullanıldığının belirtildiğini açıklayan Nauert, Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın Paris’deki sözlerini hatırlatarak Rusya’nın rejimin koruyucusu olarak hareket ettiğini bu nedenle tüm kimyasal saldırılardan sorumlu olduğunu ve sözlerini yerine getirmediğini söyledi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.