AK Parti Yunusemre Teşkilatında temayül heyecanı

Mevcut İlçe Başkanı Zafer İkinci’nin görevden ayrılması ve yönetimin düşmesiyle 2 aydır başkanı ve yönetimi olmayan AK Parti Yunusemre İlçe Teşkilatında başkanlık için temayül yoklaması yapıldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
27 Oca 2018 / Cmt 16:46 |
/ 45 Kez Okundu
| |
Mevcut İlçe Başkanı Zafer İkinci’nin görevden ayrılması ve yönetimin düşmesiyle 2 aydır başkanı ve yönetimi olmayan AK Parti Yunusemre İlçe Teşkilatında başkanlık için temayül yoklaması yapıldı.
Eylül ayında yapılan olağan kongreyle yeniden başkanlığa seçilen AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci’nin Kasım ayında istifasının ardından yönetiminin de düşmesiyle yaklaşık 2 aydır başkan ve yönetimi bulunmayan AK Parti Yunusemre İlçe Teşkilatında 24. Dönem AK Parti Milletvekili ve Manisa İl Koordinatörü Ali Aşlık başkanlığında temayül heyecanı yaşandı. Yaklaşık 200 kişinin oy kullandığı temayülde adaylığını açıklayan 7 isim ve delegelerin istediği isimler yarıştı. Temayülün ardından yapılacak değerlendirmelerle yeni ilçe başkanının en geç bir hafta içinde açıklanması bekleniyor. Temayül öncesi başkanlık için Selman Alkış, Osman Sönmez, Mustafa Özcan, Murat Kışlalı, Fatih Katıöz, Mehmet Kudret Gürkan ve Hamza Durmuş aday olduklarını açıkladı. Delegeler 7 kişiden veya kendi istedikleri 3 kişinin ismini yazdıkları oylarını sandıklara attı.

“Temayül değerlendirmelerden birisi”
Yapılan temayül yoklamasıyla ilgili bilgi veren AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, “AK Parti Yunusemre ilçemizin temayülünü gerçekleştiriyoruz. İl Koordinatörümüz Ali Aşlık Bey saat 14.00 civarında temayülümüzü başlattı. Mahalle başkanlarımız, gençlik kollarımız, kadın kollarımız, en son yönetimden istifa eden arkadaşlarımız, Yunusemre Belediye meclis üyelerimiz, belediye başkanımız ve ilçe başkanlığı yapmış arkadaşlarımızla oylama ve yüz yüze görüşme şeklinde yaklaşık 200 kişilik teşkilat mensubumuz fikirlerini beyan edecekler. 7 tane aday adayı arkadaşımız var ama bizim arkadaşlarımız yaptığımız çağrı Yunusemre ilçemizde bu arkadaşlarımız ve bu arkadaşlarımız dışında Yunusemre İlçe Başkanlığını yapabilecek arkadaşlarımızın en az 3 kişi olmak üzere isimlerini yazmaları gerekiyor bayan veya erkek fark etmez. İnşallah bu noktada da burada oy kullanan arkadaşlarımız da fikirlerini yazılı ve sözlü olarak beyan edecekler. Buradan aldığımız neticeleri 5 milletvekilimizle paylaşacağız. Onun akabinde de Allah nasip ederse genel merkezimize Ali Aşlık Beyin burada aldığı neticeleri Teşkilat Başkan Yardımcımız Ömer Ünal ve Teşkilat Başkanımız Mustafa Ataş, Ali Aşlık ve ben olmak üzere dördümüz değerlendireceğiz. Ankara’da en az 3 veya 4 arkadaşımızı mülakata davet edeceğiz. Oradan çıkan neticenin sonunda da Salı günü Allah nasip ederse Yunusemre İlçe Başkanımızı belirlemiş olacağız. Bu konuda temayül değerlendirme kıstaslarımızdan birisi. Yine belediye başkanımızın, belediye meclis üyelerimizin ve teşkilat mensuplarımızın değerlendirmesi yine kıstaslarımızdan bir tanesi. 5 milletvekilimiz yine bu şekilde değerlendirmelerde fikri alınacak. Onların söyledikleri de çok önemli Yunusemre ilçesi adına. En son il başkanı olarak ve genel merkez teşkilatı olarak son şeklini verip inşallah Yunusemre’yi en iyi idare edeceğine inandığımız, asgari ölçekte bu bölgeye hakim olabilecek bir arkadaşımızı bu konuda görevlendireceğiz. İnşallah da başarılı olacağımızı düşünüyorum. Kısa bir süre içerisinde de yönetimini oluşturacak ve Zafer İkinci’nin ve yönetiminin kaldığı yerden çalışmalara devam edecek” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.