Akşener, Erdoğan’a seslendi; Bunu yap oylar senin olsun

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Akşener, Erdoğan’a seslendi; Bunu yap oylar senin olsun
#Siyaset | Haber Merkezi
16 Mar 2024 / Cmt 17:44
/ 912 Kez Okundu
| |

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bursa'da düzenlenen bir iftar programında emeklilere yönelik çağrıda bulundu. Akşener, Türkiye'nin emeklilerinin durumuna dikkat çekerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek emeklilere bayramda 7 bin lira ikramiye verilmesi ve emekli maaşlarının artırılması talebinde bulundu. Akşener, seçime kadar bu vaatlerin yerine getirilmesi gerektiğini vurgularken, aksi takdirde emeklilerin oyunun İYİ Parti'ye yöneleceğini ifade etti. İftar programına İYİ Parti'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Selçuk Türkoğlu da katıldı. Akşener, iftar öncesinde Orhangazi ve Gemlik ilçelerinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi ve adaylara destek istedi.

Akşener, partisinin il başkanlığınca Osmangazi ilçesindeki bir düğün salonunda düzenlenen iftar programında yaptığı konuştu.

Akşener, Türkiye'ye nefes aldırmak için kendilerinden vazgeçtiklerini ifade etti.

 

Kazandırdıklarını, kazanmamayı tercih ettiklerini vurgulayan Akşener, "Ülkemiz bu kazançlar üzerine bu ucube sistemden kurtulur zannettik ama sonra anladık ki meğer bu tahterevalli kavgasından herkes memnunmuş. Bir taraf diyor ki 'Bize oy verin, aksi takdirde Tayyip Erdoğan kalır.' Öbür taraf diyor ki 'Bize oy verin, DEM'liler gelir.' Şimdi böyle bir durumda seçmenin konuşulmadığı, milletin derdinin konuşulmadığı, Bursa'nın derdinin konuşulmadığı seçimler olur ve sonuçta bu millet çırak çıkar." değerlendirmesinde bulundu.

Akşener, televizyonda izlediği bir programdaki ekonomistin, kendisinin hiç ekonomiden bahsetmediğini, sürekli emeklilerin durumunu dile getirdiğini söylediğini aktardı.

Emeklilerden bahsetmeyi sürdüreceğini bildiren Akşener, "Sayın Erdoğan'a bir kez daha sesleniyorum. Cumhurbaşkanı olarak her şey elinizde. Emeklilerimize bayramda 7 bin lira ikramiye vereceksin. 11 bin lira seyyanen zam yapacaksın. Sonra en düşük emekli maaşını asgari ücret seviyesine getireceksin. Bu seçime kadar bunu yap oylar senin olsun ama yapmıyorsan, emeklinin maaşını artırmıyorsan ben emeklinin oyuna talibim." ifadesini kullandı.

İYİ Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Selçuk Türkoğlu da 17 ilçedeki arkadaşlarıyla Bursa için zor, cesur kararları alabilmek için aday olduklarını belirtti.

 

İftar programına, İYİ Parti il ve ilçe teşkilatları ile ilçe belediye başkan adayları katıldı.

Akşener, iftar öncesi Orhangazi ve Gemlik ilçelerinde esnaf ziyaretinde bulundu, partisinin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Selçuk Türkoğlu, Orhangazi Belediye Başkan adayı İsmail Kaya ve Gemlik Belediye Başkan adayı Ertuğrul Yavuz'a destek istedi.

Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.