Almanya Irak’taki askeri eğitimini durduruyor

Almanya, bölgedeki gerginlikler nedeniyle Irak’taki askeri eğitimini askıya alıyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Siyaset | İHA
15 May 2019 / Çar 15:05 |
/ 22 Kez Okundu
| |
Alman Basın Ajansı Deutsche Presse-Agentur’ın (DPA) haberine göre, Almanya, bölgedeki artan gerilimler nedeniyle Irak askeri eğitim programına katılımını askıya alıyor.
Günün erken saatlerinde Bağdat’taki ABD Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada, ABD Dışişleri Bakanlığı, acil durumlarla ilgili olmayan tüm Amerikan hükümet yetkililerinin Irak’tan ayrılmasını emretti. Açıklama, ABD Merkez Komutanlığı’nın, bölgedeki İran kuvvetlerinin ciddi tehditlerinden sonra Irak’ta ve Suriye’deki ABD kuvvetlerinin yüksek seviyede alarm durumuna getirildiğini açıklamasından bir gün sonra geldi.
ABD, Mayıs ayının başlarında, USS Abraham Lincoln uçak gemisi taarruz grubu ile bir bombardıman görev gücünü Tahran’a net ve açık bir mesaj göndermek için Orta Doğu’ya göndereceğini bildirmişti.
ABD Savunma Bakanlığı Vekili Patrick Shanahan, geçtiğimiz hafta Patriot füze savunma sisteminin ve USS Arlington’ın (LPD-24) Orta Doğu’ya konuşlandırılmasını onaylamıştı.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.