Almanya’da hükümet kurma çalışmaları 2018’e uzadı

Almanya’da Sosyal Demokrat Parti (SPD) ve Hıristiyan Birlik Partileri (CDU/CSU) ile koalisyon hükümetini oluşturmak üzere görüşmelere başlanmasına onay verirken, hükümet kurma çalışmalarının 2018’in ilk aylarına başlanacağı bekleniyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
15 Ara 2017 / Cum 19:05 |
/ 51 Kez Okundu
| |
Almanya’da Sosyal Demokrat Parti (SPD) ve Hıristiyan Birlik Partileri (CDU/CSU) ile koalisyon hükümetini oluşturmak üzere görüşmelere başlanmasına onay verirken, hükümet kurma çalışmalarının 2018’in ilk aylarına başlanacağı bekleniyor.
Almanya’da koalisyon görüşmeleri için bugün Sosyal Demokrat Parti (SPD) üst yönetimi uzun tartışmalar sonrasında Hıristiyan Birlik partileri (CDU/CSU) ile koalisyon hükümetini oluşturmak üzere görüşmelere başlanmasına onay verdi. Bu sabah parti yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen SPD Genel Başkanı Martin Schulz, SPD yönetiminin Hıristiyan Birlik partileri (CDU/CSU) ile koalisyon hükümetini oluşturmak üzere var olan hükümet opsiyonları üzerinde fikir birliğine varıldığını duyurdu.
Hıristiyan Birlik Partileri ile Sosyal Demokrat Parti koalisyon görüşmelerine başlanabilmesi için ocak ayında yapılacak Sosyal Demokrat Parti olağanüstü parti kongresinde delegelerin onay vermesi, koalisyon sözleşmesinin kabulü için ise yaklaşık 440 bin parti üyesinin çoğunluğunun onayı gerekiyor.
24 Eylül’de yapılan genel seçimlerinden üç ay geçmesine rağmen hükümet kurulamayan Almanya’da hükümet kurma çalışmalarının 2018’in ilk aylarına başlanacağı bekleniyor.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.