Bakan Ağbal: "Önümüzdeki dönemde ekonomimiz daha da güçlenecek"

Maliye Bakanı Naci Ağbal, önümüzdeki dönemde ekonominin daha da güçleneceğini söyledi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
21 Eki 2017 / Cmt 16:55 |
/ 15 Kez Okundu
| |
Maliye Bakanı Naci Ağbal, önümüzdeki dönemde ekonominin daha da güçleneceğini söyledi.
Bakan Ağbal, partisinin Bayburt Aydıntepe 6’ncı Olağan İlçe Kongresi’nde katıldı. Programda konuşan Bakan Ağbal, savunma ve güvenlik alanındaki projeler sayesinde Türkiye’nin daha da güçleneceğini ifade etti. Ağbal "Bugün durmak yok daha da çok çalışacağız. Artık Türkiye’nin sorumluluğu sınırlarımızla sınırlı değil. Dünyanın neresinde olursa olsun mazlumlar artık Türkiye’den hizmet ve gayret bekliyor. Allah’ın izniyle güçlü ekonomimiz sayesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılına giderken çok daha güçlenecek ve büyüyecek. Bugün savunma alanında başlattığımız projeler önceki dönemlerden mukayese edilemeyecek kadar büyük projelerdir. Birçok savunma ve güvenlik alanındaki projeler sayesinde Türkiye’nin bu alanda da gücü artacaktır. Başlatılan bu projelerden rahatsız olanlar da var. Ama Rabbim şahittir ki, Allah’ın izniyle bizim kendi mühendislerimiz kendi insanımız çalışmalarıyla çok güzel projeler hayata geçirecekler. Gerek hava gerek deniz bütün bu alanlarda inşallah kendi kendine yeten hatta bu alanda daha fazla ihracat yapan bir ülke konumuna geleceğiz. Önümüzdeki dönemde ekonomimiz de daha da güçlenecek" diye konuştu.

"Emir veren bir ülke var"
Orta Doğu’da yaşananları değerlendiren Türkiye’nin emir veren bir ülke konumunda olduğunu ifade ederek, "Gerek içeride gerek dışarıda güvenlik güçlerimiz ülkemizin birliği, beraberliği ve kardeşliği için gece-gündüz göğüslerini siper ederek bir mücadele veriyor. Allah onlardan razı olsun. Artık şunu herkes iyi biliyor ki; Irak’ta, Suriye’de, Orta Doğu’da, Kafkaslar’da, Balkanlar’da ve yine bu bölgede genel olarak Türkiye’nin içinde olmadığı bir hesabı hiç kimse yapmasın. Türkiye buna asla buna müsaade etmez. Eğer Türkiye olarak sesimiz gür çıkıyorsa, gücümüzü dosta düşmana gösterebiliyorsak ülke olarak yakaladığımız istikrar sayesindedir. Bir ülkenin siyaseti, ekonomisi güçlü değil, kendi içerisinde birlik ve beraberliği yoksa o ülke bunların hiçbirisini yapamaz. Şimdilerde emir alan değil emir veren bir Türkiye var. Söylenene ’olur’ diyen değil söyleyip yaptıran bir Türkiye var. Onun için bu davanın üzerimizdeki yükü ağırdır" dedi.
Tek liste olarak gidilen kongrede Ahmet Aslan AK Parti Aydıntepe İlçe Başkanı oldu. Kongreye Milletvekili Doç. Dr. Şahap Kavcıoğlu, Belediye Başkanı Mete Memiş, İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi, AK Parti İl Başkanı Fatih Yumak ve partililer katıldı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.