Başkan adayı Özkan Çetinkaya: “ Bizim derdimiz koltuk değil, şehre hizmet”

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Başkan adayı Özkan Çetinkaya: “ Bizim derdimiz koltuk değil, şehre hizmet”
#Siyaset | İHA
19 Şub 2024 / Pzt 19:01
/ 7 Kez Okundu
| |

AK Parti Karabük Belediye Başkan adayı Özkan Çetinkaya, sahada tam gaz ilerliyor. Gündüz esnaf gezileri ve vatandaşlarla bir araya gelen Çetinkaya, akşam ise site ve apartman toplantıları seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye’nin en genç Belediye Başkan adayı olan 36 yaşındaki Özkan Çetinkaya, çizdiği şehir vizyonu ve projelerle halkında büyük ilgisini topluyor.
En genç ama en çok proje üreten ve en çok hizmet üreten Belediye Başkanı olacaklarını da her gittiği yerde ifade eden Çetinkaya, “ Bizim burada koltuk gibi bir derdimiz yok. Bizim tek derdimiz, hizmet. İnşallah beni koltukta bulamazsınız. Beni bulacağınız yer hizmetin başındır. Sokakta saha belediyeciliği yapan birebir halkla temas eden, arazide problemi tespit eden ve çözümü üreten bir belediye gelecek. 1 Nisan’da 7/24 belediyecilik anlayışı başlıyor. Bu artık bir tercih, bir seçim olmaktan çıkmıştır. Bu artık bir zorunluluk hali almıştır. Burası artık hızlı şekilde 5 yılda tüm problemleri çözerek, tüm ihtiyaçları karşılayarak Karabük’ü artık hem imar hem de ihya dönemi başlamak durumundadır. Bana yorulmak yakışmaz. Biz yorulduk demeyeceğiz. İnsanların memleketine bakıyorsun nüfuslar artmış. Şehirde yeni yaşam merkezleri kurulmuş ama biz bizim şehrimize bakıyoruz maalesef hala o eski 1990 model. Karabük’te değişen hiçbir şey yok. Değişen boya badana. Biz bunu inşallah 2024 model yapacağız. Karabük’ü daha yaşanılabilir, daha müreffeh, daha çağdaş daha modern bir kent haline getireceğiz.” dedi.
“Verilen korkuların hepsi hikaye”
Yapılan hiçbir hizmeti yıkmayacaklarını, aksine üstüne yenilerini koyarak şehir vizyonu için projeleri sunduklarını da kaydeden Çetinkaya, “ Sokakta şimdi bir çok dedikodular dönüyor. Bunların bazıları ise, biz göreve geldiğimizde işçileri işinden edeceğimizi, otobüsleri satacağımıza kadar yalanlar dolanıyor. Burası Karabük ve burada birlik beraberlik içinde kardeşlikçe yaşamak durumundayız. Hiçbir belediye işçisi kardeşimizin tedirginliği olmasın. Kimsenin ekmeğiyle oynayacak karakterde bir insan değiliz. Verilen korkuların hepsi hikaye. Ekmek kutsaldır. Bende ev geçindiriyorum. Bizim siyasi ahlakımızda ve yaşam gayemizde hizipçilik, kin ve nefret yoktur. Bizim tek hedefimiz icraat. Yalanlara kimse prim vermesin. Biz hizmetten başka düşündüğümüz, masaya yatırdığımız hiçbir şey yok. Cumhurbaşkanımızda bu ülkenin iktidarına gelmeden önce bir çok sözler ve laflar yapıldı. Ama ne oldu 20 sene geçti ve ortaya eser hizmetleri çıktı. Kendi savaş gemilerimizi, kendi savaş uçaklarımızı yapıyoruz. Bizlerde artık Karabük’ün gelişmesi ve büyümesi adına gerçek belediyecilik için projelerimizi halkımızın onayına sunuyoruz. Her kesime, her mahalleye projelerimiz var. Çocuklarımıza ücretsiz İngilizce, matematik kurslarımız ve kültür sanat faaliyetlerimiz de olacak. Bunun gibi insana dokunan bir çok eser hizmetimizi ortaya koyacağız” dedi.


Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.