Başkan Altay’dan üniversiteye hazırlanan lise öğrencilerine bir destek daha

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Başkan Altay’dan üniversiteye hazırlanan lise öğrencilerine bir destek daha
#Siyaset | İHA
14 Ara 2022 / Çar 11:02
/ 38 Kez Okundu
| |

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, üniversiteye hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine verilen nakdi desteğin ardından bu kez de sınava hazırlık konusunda öğrencilere katkı sağlayacak önemli bir çalışmayı hayata geçirdiklerini açıkladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya genelinde üniversiteye hazırlanan lise son sınıf ve Açık Lise 6, 7 ve 8. dönem öğrencilerine katkı sağlayacak önemli bir eğitim projesini daha hayata geçiriyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, konuyla ilgili gençlere seslenerek, “Konya Büyükşehir Belediyesi olarak sizlerin daha güçlü yarınlara hazırlanmanız için gayretle çalışmaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda verdiğimiz nakdi desteğin ardından şimdi de sizlere sınava hazırlık konusunda katkı sağlayacak önemli bir çalışmayı hayata geçiriyoruz. Şehrimiz il sınırları içerisindeki devlet okulları ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel okullarda eğitim gören 23 bin lise son sınıf öğrencimize ve 7 bini aşkın açık lise 6, 7 ve 8. dönem öğrencilerimize üniversiteye hazırlıkta kaynak sağlamak amacıyla dijital eğitim desteğinde bulunuyoruz” diye konuştu.

"Çok soru çözen öğrencileri sürpriz bekliyor"
Başkan Altay, “Örgün eğitimdeki lise son sınıf öğrencilerimize aktivasyon şifrelerini dağıtmaya başladık. 20 Aralık’a kadar ‘digitalegitim.konya.bel.tr’ adresi üzerinden başvuru yapan Açık Lise öğrencilerimize ise şifrelerini SMS ile ileteceğiz. Çok soru çözen ve sistemi sürekli takip eden arkadaşlarımıza da aylık sürprizlerimiz olacak. Zengin içerikli ve sürdürülebilir olması bakımından sizlerin sınava hazırlık sürecinizi daha verimli geçirmenizi sağlayacak desteğimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Hepinize eğitim hayatınızda başarılar diliyorum. Yaptığınız her hayırlı çalışmada yanınızda olduğumuzu unutmayın. Allah’a emanet olun” dedi.
Dijital olmasından dolayı çevre dostu olan sistemde 17 farklı yayınevi, 921 kitap, 350 bini aşkın soru ve çözüm videosu ile birlikte; canlı dershane, haftada 23 saat ders, dinamik çalışma programı, anlık başarı seviyesi takibi, kullanıcıya özel zorlukta sorular, telefondan, tabletten, webten, akıllı tahtadan kullanma imkanı, eş zamanlı soru soran eğlenceli düellolar, Türkiye geneli denemeler ve sürpriz hediyeler bulunuyor.


GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.