Çakın; “Belediye Başkanımız Nurullah Cahan’ın istifası söz konusu değildir”

Ak Parti Uşak İl Başkanı Mehmet Çakın, basında çıkan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın istifa haberlerine ilişkin parti binasında basın açıklaması gerçekleştirdi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
03 Eki 2017 / Sal 12:11 |
/ 126 Kez Okundu
| |
Ak Parti Uşak İl Başkanı Mehmet Çakın, basında çıkan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın istifa haberlerine ilişkin parti binasında basın açıklaması gerçekleştirdi.
Görsel ve yazılı basında yer alan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın istifa haberlerine ilişkin İl Başkanı Çakın, yaptığı basın açıklamasında çıkan haberlerin asılsız ve gerçeği yansıtmadığını Belediye Başkanı Cahan’ın görevi başında olduğunu ve Uşak’a hizmet etmeye devam ettiğini söyledi.
Resmi açıklamaların dışındaki açıklamalara itibar edilmemesi gerektiğini hatırlatan Çakın Ak Parti Uşak teşkilatının çalışmaları hakkında da kısa bilgiler verdi.
İl Başkanı Çakın; “ Genel Merkezimizle yapılan istişareler neticesinde Eşme, Ulubey ve Sivaslı ilçelerimizin ilçe kongrelerini 14 - 15 Ekim tarihlerinde gerçekleştireceğiz. Diğer ilçelerimizin ve İl kongremiz hakkında bilgilendirmeyi daha sonra yapacağız. Tüm halkımızı yapılacak olan kongremize davet ediyorum” dedi.
Gazetecilerin, Merkez İlçe Başkanlığında lav edilme durumu oluşmuştu sorusunu yanıtlayan İl Başkanı Çakın; “ Merkez İlçe Başkanlığının lav edilmesi söz konusu değildir. Sadece merkez ilçe başkanımız yaptığımız görüşmede kendileri kongre sürecinde yeni dönemde ailevi nedenlerden dolayı görev almayı düşünmediğini ve bu konuda bizlerden müsaade istediler bizde uygun gördük ve kongrede yeni seçilecek merkez ilçe başkanımıza görevi Ali Kumaş başkanımız devredecek”

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.