CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz: "Sünni Araplar ile Şii İran’ı çatıştırmak istiyorlar"

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
10 May 2018 / Per 15:23
1 dk okuma / 28 Kez Okundu
| |

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, "İran’ın varlığından rahatsız olanlar belli

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, "İran’ın varlığından rahatsız olanlar belli. Bu durumu bir şekilde farklı bir yöne çekip, Sünni Araplar ile Şii İran’ı çatıştırmak istiyorlar" dedi.
TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Yılmaz, ABD’nin İran ile nükleer anlaşmadan tek taraflı çekildiğini açıkladığını hatırlatarak, "İran’ın varlığından rahatsız olanlar belli. Bu durumu bir şekilde farklı bir yöne çekip, Sünni Araplar ile Şii İran’ı çatıştırmak istiyorlar. İsrail ve ABD, her ne kadar İran ile doğrudan çatışmaya dönük bir adım atacaklarmış gibi görünse de Sünni Araplar ile Şii İran’ı çatıştırmak istiyorlar. Bu uzun zamandır hesaplanan bir oyun ve şimdi sahneye konulmak isteniyor" diye konuştu.
Yılmaz, KKTC’de ortaya çıkan tabloyu da değerlendirerek, "Hükümetin B planı olmadığı ortaya çıktı. Türk askeri kısıtlı bir şekilde orada olacak ama garanti anlaşması ortadan kalkacak, sulandırılacak. Tek taraflı müdahale hakkımız ortadan kaldırılacak. Böyle bir çözüm de Kıbrıs Türklerini azınlık yapmak, onların güvenliğini ortadan kaldırmak anlamına geliyor. Buna karşıyız" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.