Çifteler geleceğin temelini sağlam atıyor

Çifteler Belediye Başkanı Metin Özen, ilçedeki pojelerin son durumu ve geleceğe dönük planlamalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
31 Oca 2018 / Çar 11:00 |
/ 35 Kez Okundu
| |
Çifteler Belediye Başkanı Metin Özen, ilçedeki pojelerin son durumu ve geleceğe dönük planlamalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
Çifteler’deki çalışmaların tüm hızla devam ettiğini belirten Başkan Özen, ilçeye en iyi geleceği sunmaya çalıştıklarını söyledi. Çifteler’i Eskişehir’in çekim merkezlerinden biri haline getirmeye çalıştıklarını ifade eden Başkan Özen, “Biz 2009 yılında ‘Bursa’nın İnegöl’ü varsa, Bilecik’in Bözüyük’ü varsa, Ankara’nın Polatlı’sı varsa, Eskişehir’in de mutlaka Çifteler’i olacak’ diyerek yola çıktık. İmar planımızın yaklaşık yüzde 29’u yeşil alan ve bunun yanında konut alanı ve sanayi alanından sonra yüzde 40,7 milyon metrekare yer kalıyor. 7 milyon kareye de yüzde 40 inşaat alanı dersek, 3 milyon metrekare ve konutu da 2 kat diye düşündüğümüzde yaklaşık 6 milyon metrekare ediyor. 100 metrekare bir konut diye düşündüğümüzde 50 bin konut eder. Her konutta da 2 kişi yaşasa en az 100 bin kişiye göre altyapıyı hazırladık. Bu gerçekten basit gibi gözükse de çok zor bir şey. 100 sene sonraki altyapıyı hazırladık” şeklinde konuştu.

“Çeşmelerden su içip, doğalgaz konforu yaşayan bir ilçeyiz”
Hayata geçirdikleri projeler ile Çifteler halkının refah seviyesini arttırdıklarını vurgulayan Başkan Özen, şunları kaydetti:
“Çeşmelerde su içip, doğalgaz konforu yaşayan bir ilçeyiz. Aynı zamanda yeşil alanlar bulunuyor. Mümkün olduğu kadar yüzde 29 sosyal donanımlar belediyenin imarlarında bulunuyor. Burada da anlattığımız gibi 9 milyon 700 bin metrekare imar alanımız var. Bin 284 dekar sanayi alanımız var. Yaklaşık 11 milyon metrekare bir alanda imar planı çalışmaları yapıyoruz. Çifteler’de meydan yaptık. Mevcut meydanları düzenledik. Belediyelerin en önemli görevlerinden birisi de insanlara bedava yaşanabilecek alanları oluşturmaktır. İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde belediye 13 kilometrelik bir alanda çalışma yaparken biz de 11 kilometrekarelik alanda çalışıyoruz. Onlar 300 bin kişiye hizmet ederken bizler 12 bin kişiye hizmet ediyoruz."

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.