Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci:

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, hainlerin tek hedefinin bu coğrafyanın, İslam coğrafyasının çadır direği Türkiye olduğunu belirterek, “Hedef el öpen, diz çöken, yerlere bağlı olan, aman dileyen, borç alan Türkiye

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
18 Şub 2018 / Paz 16:11 |
/ 77 Kez Okundu
| |
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, hainlerin tek hedefinin bu coğrafyanın, İslam coğrafyasının çadır direği Türkiye olduğunu belirterek, “Hedef el öpen, diz çöken, yerlere bağlı olan, aman dileyen, borç alan Türkiye. Hedef bu ecdadın bize emanet ettiği coğrafyanın haritasının yeniden çizilmesi ve onların çizdiği haritayı kabul etmek ama şunu unutmasınlar asla kabul etmeyeceğiz” dedi.
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci partisinin Çorum İl Gençlik Kolları Kongresi için kente geldi. M. Fatih Temur’un İl Gençlik Kolları Başkanlığına seçildiği kongrede Bakan Zeybekci, gündeme ilişkin açıklamalarda başladı.
Konuşmasına şehitleri anarak başlayan Bakan Zeybekci, “Çorumlu kardeşimiz Mustafa Eker bu vatan için şehadet mertebesine erişti. Bu millet için, bu bayrak için, bu millet için, bu vatan için, bu din için şehit olan tüm şehitlerimize, kanını toprağa bu bayrağa veren tüm şehitlere Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Rabbim onları sevdikleriyle cennetinde kavuştursun. O hainlerin bu ülkeye, bu millete, bu bayrağa ve bu millete kastedenlerin bilmediği tek şey var. Şehitler ölmez. Bu millet diz çökmez, teslim olmaz. Bu millet aman demez. Bu millet şehadette yarışır. Bunu bilmiyorlar. Onlar asla ve asla bunu bilmedikleri için bu milleti bilmedikleri için yanlış anlıyorlar. Bu milletin tarihine bakıldığında insanlık tarihi boyunca hiçbir milletle kıyas kabul etmeyecek kadar vatanı, milleti, dini, bayrağı için milyonlarca şehit verdi bu aziz millet. Şehit vermediğimiz hiçbir yer kalmadı. Sivil şehitlerle beraber 7-8 milyon şehitten bahsediyoruz. Birçok ülkenin nüfusundan daha fazla. Onlar bunu bilmedikleri için Türkiye’ye oyun oynamaya, tuzak kurmaya çalışıyorlar. Şunu asla unutmayacağız. Bir kenara bırakmayacağız. En önemli zenginliğimiz birlik beraberliğimiz, en önemli zenginliğimiz kardeşliğimiz. Kardeşliğimizi asla bir kenara bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.
Bugün tüm terör örgütlerinin Türkiye’ye karşı bir olduğunu dile getiren Zeybekci, “DAEŞ’i, PKK’yı, ASALA’yı onlar doğurdu. Tüm darbelerin arkasında onlar vardı. Hedef Türkiye’ydi. Hedef el öpen, diz çöken, bir yerlere bağlı olan, aman dileyen, borç alan Türkiye. Hedef bu ecdadın bize emanet ettiği coğrafyanın haritasını yeniden çizilmesi ve onların çizdiği haritayı kabul etmek. Asla kabul etmeyeceğiz. Bugün çok şey konuşmak isterdim. Bugün hüzün günü değil. Mevlana’nın dediği düğün günü. Biz hainler gibi öldüğünde geberip gidenler değiliz. Bu dinin evlatları şehadetinde bayrak olan milletiz. Hedeflerinde bir tek şey var. Bu coğrafyanın, bu kültür coğrafyasının İslam coğrafyasının çadır direği Türkiye’dir. Hedefleri bu çadır direği. Hedefleri Türkiye” şeklinde konuştu.
Yedi düvelin bir araya geldiğini dile getiren Zeybekci, “İçerideki hainler de onlarla bir oldu. Etrafımızı çevirmeye çalışıyorlar. 15 Temmuz’la birlikte hainlerin oklarında hangi ülke var. Hainlerin oklarının hedefinde bu ülkenin lideri, bu milletin adamı kim var? Onun için bu davanın bayrağı olmuş Recep Tayyip Erdoğan’ın etrafında kenetleneceğiz. Onun aldığı bayrağın arkasında muasır medeniyetler seviyesine durmadan gideceğiz. Mehmetler Afrin’de destan yazıyorlar. Düşmana orayı dar ediyorlar. Hainler ancak onların karşısına sivil kıyafetler ve fistan giyerek karşılarına çıkıyor. Orada Mehmetler destan yazarken, öğrenciler el kaldırsın, okulun en iyisi siz olacaksınız. Okulun en iyisi siz olacaksınız. Derslerde en yüksek notu siz alacaksınız. Yoksa o Mehmetler size haklarını helal etmezler. O uykusuz gecelerin haklarını helal etmezler. Çalışanlar en iyi siz üreteceksiniz” diye konuştu.
15 Temmuz günü ihanet çemberi kurulurken mecliste olduklarını anlatan Zeybekci, şunları kaydetti:
"Üzerimize kurşun yağarken oradaydık. Tek amacımız bu milletin bize emanet ettiği milli iradeyi o soysuzlara teslim etmeyeceğiz diye yemin ettik. Cumartesi günü Cumhurbaşkanımız aradı. Pazartesi günü ekonomi başlayacak, Pazartesi’ye bu hainler hazırlanıyor dedi. Hainler ’dolar yükselecek, faiz yükselecek, ülke yerle bir olacak’ diyorlardı. 2001’deki gibi ağızlarının suyu akıyordu. Bu memlekete toplanan 100 liralık verginin 87 lirasını faiz olarak alıp alıp gidiyorlardı. Aynı şeyin hevesindeydiler. Sevdasındalar. Onlar Türkiye namerde muhtaç olsun, maaşı IMF’ye gitsin, tefecilere gitsin istiyorlardı. Bir gece batırdıkları bankalardan 46 milyar dolar aldılar. Bu memlekette yüzde 7 bin faizi bunlar yaptılar. Yüzde 300-500 faizi bunlar yaptılar. Asıl bağımsızlık ekonomik bağımsızlık. Türkiye’nin ekonomik bağımsızlığını elinden almaya çalışıyorlar. Tek gayretleri bu. 18 Temmuz günü Türkiye dimdik ayaktaydı. Millet ekonomiye sahip çıktı. Bir günde 3 milyar doları parayı Türk Lirası’na çevirdi. Türkiye olmadan hiç kimse bu coğrafyada karar veremeyecek. Eğer Afrin’de bu adımı atmasaydık Kilis’te, Urfa’da, Hatay’da bu hainler aynı şerefsiz emellerini oralara doğru kaydırmak isteyeceklerdi. 7 Haziran seçimlerinden önce birilerinin ellerine saz verdiler. Milletin huzuruna çıkardılar dediler ki ’Biz Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünden yanayız. TBMM’de demokrasiye bağlı sadık şekilde siyaset yapacağız’ dedirttiler. Bu milletin saf ve sosyalist solcuları inandı. Bu millet bunlara yüzde 13 oy verdi. Bu millet bunlara 80 tane milletvekili verdi. Ne zaman 7 Haziran seçimlerinde. Temmuz’da yemin ettiler. Bu hainler ne zaman çukur terörüne başladılar? Temmuz’da. Ne zaman masum insanları şehit ettiler? Temmuz’da. Hani demokrasiydi. Hani mecliste siyaset yapacaktınız. Bunların ağa babaları, bunları peydahlayanlar dediler ki ’şimdi biz Irak’tan, Suriye’den, siz içeriden Türkiye’yi bölme zamanı.’ Boyadılar cilaladılar bunları. Bu millet bu aziz millet onları çukurlara gömdüler. 1 Kasım mağlubiyetinden sonra hazırlandılar 15 Temmuz ihanetine. Bu darbe girişimi değil. İşgal girişimiydi. Türkiyeyi bölme girişimiydi. O akşam sınırlarımızdaki hain FETÖ’cüler, birlikler askerleri oradan çektiler. 3 gün öncesine PKK denen hain örgüt güvenlik güçlerine ateş etmeyin çok güzel şeyler olacak. Hepsi birlikteydi. 15 Temmuz’da milleti hesap edemediler. 15 Temmuz’da milletin tankları durduracağını hesap edemediler. Milletin gönlünden korkunun alınacağını hesap edemediler."

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.