Erdinç: "Adana’ya 20 milyar liralık yatırım yapıldı"

AK Parti Adana Milletvekili ve ARGE Başkan Yardımcısı Mehmet Şükrü Erdinç, AK Parti hükümetlerinin Adana’ya toplamda 20 milyar liralık yatırım gerçekleştirdiğini söyledi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
11 Eki 2017 / Çar 16:15 |
/ 118 Kez Okundu
| |
AK Parti Adana Milletvekili ve ARGE Başkan Yardımcısı Mehmet Şükrü Erdinç, AK Parti hükümetlerinin Adana’ya toplamda 20 milyar liralık yatırım gerçekleştirdiğini söyledi.
Erdinç, yaptığı açıklamada, Adana’nın köklü bir geçmişi olan, çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış kadim bir şehir olduğunu belirterek, AK Parti hükümetlerinin bu değere sahip çıkarak toplamda 20 milyar liralık yatırım gerçekleştirdiğini vurguladı. Son olarak 1550 yataklı Adana Şehir Hastanesi’nin 18 Eylül’de hizmete girdiğini belirten Erdinç, ayrıca Adana ile birlikte Mersin, Osmaniye, Hatay, Niğde gibi çevre illerin de hizmet aldığı Adana Bölge Adliye Mahkemesi’nin eylül ayında hizmet vermeye başladığını kaydetti. Erdinç, “Adalet sarayımız bitmek üzere. Ulaşımda Güney Çevre Yolu, Kozan Bağlantı Yolu, Mansurlu Yolu çalışmaları hızla devam etmekte. Eğitimde ise bilhassa kenar mahalle olarak tabir edilen bölgelerimizin de bina anlamında yüzde 99 oranında sorunları çözülmüş durumda. Sulama alanında da yeni ve önemli projeler Adana’ya kazandırılmaya başlandı. Bu da tarımda önemli bir katkı sağlayacak” dedi.
Adana’daki istihdamın durumu hakkında önemli bilgiler paylaşan Erdinç son olarak şunları söyledi:
“İstihdam konusunda Sayın Cumhurbaşkanımızın ocak ayında başlattığı proje çerçevesinde, Adana sanayisinin Adana’ya kazandıracağı istihdam sözü 15 bin iken bu gün itibariyle 35 bin 500 insanımız sanayide istihdam edilerek önemli bir atak gerçekleşmiştir. Ancak bunun yanında konunun görünmeyen bir tarafı daha var. Sanayicilerimiz çalıştırmak üzere eleman bulmakta ciddi güçlük yaşamaktadır. Bu konuda da işverenle işçinin bir araya geldiği uygun zeminin oluşmasını temenni ediyorum.”

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.