Konya’da Alparslan Türkeş Caddesinde çalışmalar sürüyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Konya’da Alparslan Türkeş Caddesinde çalışmalar sürüyor
#Siyaset | İHA
05 Oca 2023 / Per 14:40
1 dk okuma / 63 Kez Okundu
| |

Şehir trafiğini rahatlatmak için alternatif güzergahlar açmaya devam eden Konya Büyükşehir Belediyesi, Gazze Caddesi ile Karaman Caddesini birbirine bağlayacak 3,5 kilometre uzunluğundaki Alparslan Türkeş Caddesi’nde çalışmalarını sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Gazze Caddesi ile Karaman Caddesi arasında bağlantıyı sağlayacak Alparslan Türkeş Caddesi’ni tamamlamak için yoğun şekilde çalışıyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, şehir trafiğini rahatlatmak için alternatif güzergahlar oluşturmaya devam ettiklerini ifade ederek, İsmail Ketenci, Celaleddin Karatay, Abdülhamid Han Caddelerinden sonra Alparslan Türkeş Caddesini Konya’ya kazandırmak için çalıştıklarını söyledi. Meram ilçesinin önemli ulaşım akslarından birisi olacak Alparslan Türkeş Caddesi’nin 3,5 kilometre uzunluğa ve 30 metre genişliğe sahip olacağını kaydeden Başkan Altay, “Gazze Caddesi ile Karaman Caddesi arasına 3,5 kilometrelik yeni bir aks kazandırmış oluyoruz. Çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Çalışmalar tamamlanınca vatandaşlarımız Konya’nın en güzel caddelerinden birine daha kavuşmuş olacak” diye konuştu.
Kamulaştırma ve altyapı yatırımları ile birlikte 93 milyon 500 bin liraya mal olacak Alparslan Türkeş Caddesi 2023 yılı içinde tamamlanacak.
3 yeni caddede daha çalışmalar devam ediyor
Konya Büyükşehir Belediyesi, Çeçenistan Köprülü Kavşağı ile Antalya Çevre Yolu arasındaki bağlantıyı sağlayacak Kazakistan ve Karabağ Caddeleri ile Fatih Caddesi’nden başlayarak Azerbaycan Caddesi ve Gazze Caddesi üzerinden Antalya Çevre Yolu’na bağlantı sağlayacak Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesinde de yapım çalışmalarını sürdürüyor.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.