Kudüs Müftüsü: "Kudüs Filistin’in ebedi başkentidir. ABD başkanını sözüyle bu gerçek değişmez"

Dünya İsrail’deki Filistin Halkının Hukukunu Koruma Günü nedeniyle konuşma gerçekleştiren Kudüs Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin, “Amerika’nın kararı Kudüs’ün Filistin’in ebedi başkenti olma gerçeğini değiştiremez” dedi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
31 Oca 2018 / Çar 11:44 |
/ 21 Kez Okundu
| |
Dünya İsrail’deki Filistin Halkının Hukukunu Koruma Günü nedeniyle konuşma gerçekleştiren Kudüs Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin, “Amerika’nın kararı Kudüs’ün Filistin’in ebedi başkenti olma gerçeğini değiştiremez” dedi.
Dünya İsrail’deki Filistin Halkının Hukukunu Koruma Günü münasebetiyle İsrail’in Tamra şehrinde seminer düzenlendi. Kudüs Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin, seminerde gerçekleştirdiği konuşmada “Amerika’nın kararı Kudüs’ün Filistin’in ebedi başkenti olma gerçeğini değiştiremez” dedi. Kudüs Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin toplantıda, “Kudüs Filistin’in ruhani, siyasi, kültürel ve tarihi başkentidir. Kudüs göklere açılan kapıların şehridir. Bu dünyanın en önde gelen devleti de olsa ABD Başkanının sözü Kudüs’ün Filistin’in ebedi başkenti olma gerçeğini değiştirmez. Allah Kudüs’ü İslam’a ve Arap medeniyetine vermiştir. Kudüs bizim aşkımızdır. Onun her taşı kutsaldır. Kudüs Filistin’in ebedi başkentidir. Bundan başkasını kabul etmeyiz” dedi. Tamra Belediye Başkanı Dr. Suhely Ziab ise Filistin halkına İsrail’in ırkçı siyasetine, Arapların evlerinin yıkmasına karşı mücadelede güçlerini birleştirme çağrısında bulundu. Konuşmacılar, İsrail’in ırk ayrımcı bir devlet olduğunu vurgulayarak bunun yalnızca Filistinlilerin değil bütün dünyanın meselesi olduğuna vurgu yaptı.
İsrail istihbaratının, halen İsrail’de tutuklu bulunan Şeyh Raed’in bu seminerde konuşmasına izin verilmesi halinde salonu kapatma tehdidinde bulunması garip karşılandı.
Öte yandan, İsrail’in Tamra şehrinde İsrail’deki Filisltinlilerin haklarını koruma günü münasebetiyle düzenlenen "Kudüs Filistin’in ebedi başkentidir” konulu konferanslar Tamra’nın yanında, Nablus, Gazze ve Beyrut’ta da düzenlendi.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.