MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay:

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "Operasyonun kesin bir başarı ile sonuçlanacaktır

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Oca 2018 / Sal 15:10 |
/ 77 Kez Okundu
| |
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "Operasyonun kesin bir başarı ile sonuçlanacaktır. PKK, PYD-YPG’nin hesabı görülmeli, defteri dürülmeli, şehitlerimizin aziz ruhları şad edilmelidir. Ayrıca operasyon Afrin’ ile sınırlı kalmamalıdır. Münbiç’e kadar gidilmeli, güney sınırımızda terör unsurları sökülüp atılmalıdır
Akçay, TBMM’de basın toplantısı düzenleyerek Afrin operasyonunu değerlendirdi. Akçay, Zeytin Dalı operasyonuna değinerek, "Bu harekat çok önemli bir hamledir. Bu operasyon güney sınırımızda ABD’nin şemsiyesi altında semirtilen PKK/PYD, DEAŞ’a karşı yapılmaktadır. Operasyonun kesin bir başarı ile sonuçlanacaktır. PKK, PYD-YPG’nin hesabı görülmeli, defteri dürülmeli, şehitlerimizin aziz ruhları şad edilmelidir. Ayrıca operasyon Afrin’ ile sınırlı kalmamalıdır. Münbiç’e kadar gidilmeli, güney sınırımızda terör unsurları sökülüp atılmalıdır. Bu harekat ülkemizin toprak bütünlüğü, Türk milletinin birliği ve dirliği, Suriye’nin sulh ve sükunu içindir" dedi.
Akçay, şöyle konuştu:
"Bu harekat İstanbul’un, Ankara’nın, İzmir’in, Edirne’nin, Mersin’in, Kars’ın, Tunceli’nin, Diyarbakır’ın, Sur, Silvan, Lice, Bismil, Dicle, Bağlar, Nusaybin, Dargeçit, Derik, Silopi, Cizre,İdil, Varto, Sason, Kozluk’un, Arıcak’ın güvenliği ve huzuru içindir. PKK’nın Suriye kolu olan PYD/YPG son bir yılda Türkiye’yi hedef alan 700’den fazla saldırı gerçekleştirilmiştir. Türkiye’nin bu konudaki uyarılarına dikkat edilmemiştir. Bu operasyon, Suriye’nin toprak bütünlüğü ve korumaya gösterilen hassasiyettir."
Zeytin dalı operasyonuna karşı bazı kesimlerin algı yönetimi yaptıklarını belirten Akçay, "Bu sözde aydınlar PKK’nın propaganda diliyle yazılmış, ellerine tutuşturulmuş bu mektupta, Türkiye’nin bekasını tehdit eden terör örgütlerine yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı operasyonunun durdurulmasını istiyorlar. Onlara göre Afrin’de konuşlandırılan PYD/YPG teröristleri ülkemizi tehdit etmiyormuş. Bu nedenle operasyonlar durdurulmalıymış. Bunlar günümüzün mandacıları, heyet-i nasihalarıdır. Bu işbirlikçi görünümlü sefiller, dün olduğu gibi bugün de devletimizi, milletimizi arkadan hançerlemektedir. PKK yıllardır askerimizi, polisimizi, öğrencilerimizi, çoluk çocuk, yaşı demeden vatandaşlarımızı şehit ederken, katliam yaparken hassasiyetiniz ve haysiyetiniz neredeydi? Bu dil kandi dilidir. Bu dil ihanet dilidir"ifadelerini kulandı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.