MHP’li Akçay: "Suriye’nin kuzeyinde terör koridoru oluşturulmasına Türkiye’nin müsaade etmesi asla düşünülemez”

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "Suriye’nin kuzeyinde bir terör koridoru oluşturulmasına Türkiye’nin müsaade etmesi asla düşünülemez

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
17 Oca 2018 / Çar 14:51 |
/ 54 Kez Okundu
| |
MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "Suriye’nin kuzeyinde bir terör koridoru oluşturulmasına Türkiye’nin müsaade etmesi asla düşünülemez. Türkiye bir irade koymaktadır. Biz, bu iradenin yanındayız. Kimse oldu bitti yapamaz" dedi.
MHP Grup Başkanvekili Akçay, TBMM’de basın toplantısı düzenleyerek CHP’yi eleştirdi. Akçay, "Sayın Genel Başkanımızın Osmaniye’de on binlerce vatandaşımızla kucaklaşmasının kendi mitinglerinde terör zanlılarını alkışlatanlara dert olmasını anlıyoruz. Ama uyarıyoruz, CHP bu kafayla giderse daha çok dertlenecek, verem olacaktır. Üstelik CHP sözcülerine tavsiyem MHP meydanlarını değil, kendi CHP salonlarını irdelesinler. İstanbul’da gerçekleştirilen il kongresinde seçilen il başkanı münasebetiyle CHP kongrelerini kimlerin doldurduğunu tüm Türkiye gördü. Atatürk’ün kurduğu partide, PKK sever, sözde Ermeni soykırımı savunucusu, devlete seri katil diyen birilerinin başköşelerde yönetici olabilmesinin anlamı nedir? Madem CHP Atatürkçü, Atatürk karşıtı birisinin İstanbul gibi bir ilde il başkanı yapılması ne anlama gelmektedir?" diye konuştu.
Afrin operasyonuna ilişkin bir soru üzerine Akçay, "Suriye’nin kuzeyinde bir terör koridoru oluşturulmasına Türkiye’nin müsaade etmesi asla düşünülemez. Türkiye bir irade koymaktadır. Biz, bu iradenin yanındayız. Kimse oldu bitti yapamaz. Kendi içlerindeki tartışma da zaten bunu gösteriyor" karşılığını verdi.
Akçay, OHAL’in uzatılmasıyla ilgili, "Yapılan mücadele, Türkiye’nin iç ve dış şartlarını dikkate aldığımızda OHAL’in bir süre daha devamında fayda görüyoruz. Muhtemelen yarın gelecek ve tezkereye olumlu oy vereceğiz" diye konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.