Pakistan Başbakanı Khan’dan saldırıya ilişkin açıklama:

Pakistan Başbakanı Imran Khan, Pakistan Borsası’nın Karaçi’deki binasına yönelik saldırının Pakistan’daki istikrarı bozmak için Hindistan tarafından gerçekleştirildiğini iddia etti.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Siyaset | İHA
30 Haz 2020 / Sal 15:24 |
/ 11 Kez Okundu
| |
Pakistan Borsası’nın Karaçi’deki binasına dün silahlı saldırı düzenlenmişti. Pakistan Başbakanı Imran Khan bugün yaptığı açıklamada, saldırıyla ilgili Hindistan’ı suçladı. Saldırı ile Pakistan’daki istikrarı bozmanın amaçlandığını dile getiren Khan, saldırının Hindistan tarafından gerçekleştirildiğini savundu. Mecliste konuşan Khan, “Saldırıya Hindistan’ın dahil olduğuna dair şüphemiz yok” dedi. Saldırı ile Mumbai’de yaşananların Karaçi’de de yaşanmasının amaçlandığını ifade eden Pakistan Başbakanı, “Belirsizliğin yayılmasını istediler. Bunun, Hindistan tarafından gerçekleştirildiğinden şüphemiz yok” ifadelerini kullandı. Khan, saldırıyı engellemeye çalıştıkları sırada hayatını kaybeden bir komiser yardımcısı ve 4 güvenlik görevlisini “Pakistan’ın kahramanları” olarak nitelendirdi. “Bizi istikrarsızlaştırmak için Hindistan tarafından planlanan saldırıda hayatlarını feda ederek daha büyük bir saldırıyı önlediler” diyen Başbakanı Khan, saldırganlarda mühimmat bulunduğuna dikkat çekerek, saldırganların içeride bulunanları rehin almak istediklerini de sözlerine ekledi.
Dün gerçekleştirilen saldırıda 4 kişi hayatını kaybederken, 4 saldırgan da güvenlik güçleri tarafından öldürülmüştü.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.