Suudi Arabistan Veliaht Prensi’nden, reformlara "şok tedavi" benzetmesi

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman, başlattığı değişimleri “şok tedavi” olarak tanımladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
28 Şub 2018 / Çar 12:46 |
/ 20 Kez Okundu
| |
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman, başlattığı değişimleri “şok tedavi” olarak tanımladı.
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan’ın kültürel ve siyasi hayatını modernize etmek için yaptığı yeni reform dalgasını “şok tedavi” olarak nitelendirerek ülkenin gelişiminin bir parçası olduğunu vurguladı.
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bin Abdülaziz el Suud, ülkenin “ılımlı İslam’a döndüğünü” belirterek, “aşırıcılığı” yakında yok edeceklerini söyleyen açıklamalarda bulunmuştu. Kabinede yaşanan değişimlerle, geçtiğimiz günlerde İçişleri, Çalışma ve Sosyal Kalkınma ve Dışişleri Bakan Yardımcıları görevden alınmış, Çalışma Bakanlığına Dr. Tamader Al-Rammah atanmıştı. Böylece Suudi Arabistan’da ilk kadın bakan göreve getirilmişti. Suudi prens, yerel ve bölgesel politikaların eleştirilmesini reddederken, değişikliklerin Suudi Arabistan’ın gelişimi ve diğer ülkelere karşı tutumu için şart olduğunu belirtti. Veliaht Prens, ülkede geçtiğimiz Kasım ayından beri yolsuzluk operasyonlarının sürdüğünü ve yolsuzluğu kansere benzettiğini açıklayarak, “Bu kararlı bir eylem gerektiriyor. Tüm organlarında kanserli bir vücut var, yolsuzluk kanseri. Bu yüzden onu derinden sarsmak için kemoterapiyi kullanmalısın” dedi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.