Ümit Özdağ'dan Meral Akşener'e yerel seçim için ittifak çağrısı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Ümit Özdağ'dan Meral Akşener'e yerel seçim için ittifak çağrısı
#Siyaset | Haber Merkezi
07 Ara 2023 / Per 19:45
2 dk okuma / 41 Kez Okundu
| |

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e seçim iş birliği çağrısında bulunduklarını belirtti. Özdağ, 'Böyle bir iş birliğinin oy potansiyelinin minimum yüzde 20, belki de ötesinde olduğunu ifade ettik. Sokaklar, caddeler ve meydan anketleri bunu gösteriyor. Sayın Akşener'in deneyimli bir siyasetçi olarak bu konuda doğru adımı atarak Zafer Partisi'nin uzatmış olduğu eli geri çevirmeyeceğini düşünüyoruz' dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Kırşehir'de yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a cevap vereceğini ve rezerv alan yasasını eleştireceğini söyledi. Özdağ, İstanbul depremini, sığınmacılar, uyuşturucu ve ekonomik krizle birlikte Türk milletinin en önemli dört sorunundan biri olarak kabul ettiklerini ve somut teklifleri olduğunu belirtti. Özdağ, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, yerel seçimlere bağımsız girme açıklamasını olumlu karşıladığını ancak Cumhur İttifakı'nın en etkili dönemdeyken İYİ Parti'nin Zafer Partisi'nin önerisini kabul etmezse Cumhur İttifakı'nın ciddi bir sonuç alacağını söyledi.

Özdağ'ın açıklaması şu şekilde:

"Bildiğiniz gibi Türk siyaseti her zaman olduğu gibi dinamik bir dönemden geçiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bugün kendi sosyal medya hesabım üzerinden kapsamlı bir cevap vereceğim ve cevaplaması için bazı sorular soracağım. Evet sığınmacılar nasıl Türkiye'nin milli güvenliği, halkımızın refahı ve ülkemizin geleceği için artık bir tehdit noktasına gelmiş ise şimdi de bu rezerv alan yasası Türk milletinin elinden mülkünü alma, varlığını alma yasasına dönüşmüştür. Tabii ki depreme yönelik özellikle de İstanbul depremine yönelik hızlı tedbirler alınmalıdır. 22 seneden beri iktidarda mıyız biz? Neredeydi aklınız? Şimdi mi geldi aklınıza? Çok geç kaldınız. Ama sadece geç kalmakla kalmadınız şimdi depremi vesile ederek milletin elinden malını, mülkünü alacak bir yasayla yeni bir süreç başlattınız."

"Biz Zafer Partisi olarak İstanbul depremini, sığınmacılar, uyuşturucu ve ekonomik krizle birlikte Türk milletinin en önemli dört sorunundan bir tanesi kabul ediyoruz. Ve bundan dolayı da somut tekliflerimiz var. Bakın bizim seçimden önce İstanbul'un her ilçesine Anadolu'da valilik görevi yapmış bir vali atanması yine İstanbul'da her ilçeye bir İl Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapmış il emniyet müdürünün atanması şeklinde teklifimiz var. AKP şimdi bunu valiler kısmında gerçekleştirdi. Özetle siz daha sorunları teşhis etmeden biz tedavilerini ortaya koyan bir partiyiz. Çünkü Zafer Partisi'nin çok geniş ve deneyimli kökleri var."

"Cumhuriyet Halk Partisi'ne İYİ Parti'nin vermiş olduğu cevabı olumlu, geç kalmış doğru bir cevap olarak görüyoruz. Ancak şunun da altını çizmek istiyorum. Türk siyasetinde bir Cumhur İttifakı gerçeği varken ve bu Cumhur İttifakı en etkili, kendi içinde en fazla bütünleşmiş dönemini yaşarken İYİ Parti, Zafer Partisi'nin önerisini kabul etmez ise Cumhur İttifakı bu seçimlerde ciddi bir sonuç alır. Onun için biz Sayın Akşener'e seçim iş birliği çağrısında bulunduk. Böyle bir iş birliğinin oy potansiyelinin minimum yüzde 20, belki de ötesinde olduğunu ifade ettik. Sokaklar, caddeler ve meydan anketleri bunu gösteriyor. Sayın Akşener'in deneyimli bir siyasetçi olarak bu konuda doğru adımı atarak Zafer Partisi'nin uzatmış olduğu eli geri çevirmeyeceğini düşünüyoruz."

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.