Bakan Aşkın Bak Filistin Gençlik ve Spor Bakanı Al-Rajoub ile bir araya geldi

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Gençlik Forumu tarafından Kudüs’ün ‘2018 İslam Dünyası Gençlik Başkenti’ olarak ilan edileceği Ramallah’ta gerçekleştirilecek zirveye davet etmek üzere Ankara’ya gelen Filistin Gençlik ve Spor Bakanı Jibril Al-Rajoub ile bir araya geldi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Spor |
26 Oca 2018 / Cum 19:25 |
/ 34 Kez Okundu
| |
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Gençlik Forumu tarafından Kudüs’ün ‘2018 İslam Dünyası Gençlik Başkenti’ olarak ilan edileceği Ramallah’ta gerçekleştirilecek zirveye davet etmek üzere Ankara’ya gelen Filistin Gençlik ve Spor Bakanı Jibril Al-Rajoub ile bir araya geldi.
Gençlik ve Spor Bakanı Aşkın Bak, İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Gençlik Forumu tarafından Kudüs’ün ‘2018 İslam Dünyası Gençlik Başkenti’ olarak ilan edileceği Ramallah’ta gerçekleştirilecek zirveye davet etmek üzere Ankara’ya gelen Filistin Gençlik ve Spor Bakanı Jibril Al-Rajoub ile bir araya geldi. Bakan Aşkın Bak, Kudüs’ün Türkiye’nin kırmızı çizgisi olduğunu vurgulayarak, “İnşallah bu kutlu dava başarı ile sonuçlanacak. Birleşmiş Milletler’de yapılan oylamada ABD’nin aldığı hukuksuz kararın kabul edilmeyip önerimizin desteklenmesi Filistin davasının geleceği açısından büyük bir fırsat kapısını açmıştır. Bunu çok iyi değerlendirmeliyiz” dedi.

“Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir”
Bakan Aşkın Bak, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın İstanbul’da yaptığı toplantısında Doğu Kudüs’ün Filistin’in başkenti olarak ilan edilmesinden dolayı gurur duyduklarını belirterek, “Birleşmiş Milletler’de yapılan oylamada Amerika Birleşik Devletleri’nin aldığı hukuksuz kararın kabul edilmemesi ve reddedilmesi, bizim önerimizin desteklenmesi Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ülkemizin Filistin’e verilen desteğin göstergeleridir. Bu karar, Filistin davasının geleceği açısından büyük bir fırsat kapısını açmıştır ve bunu çok iyi değerlendirmemiz gerekmektedir. Bizim gençliğimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız ile birlikte bu dava kapsamında Kudüs destek mitinglerinde kendini gösterdi. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir. Kudüs, sadece Filistinlilerin değil, islam ülkeleri ile bizim davamızdır. Sayın Cumhurbaşkanımız tüm siyasi hayatı boyunca bu davaya destek ve hizmet vermiştir. Ülkemizin lideri olarak da attığı adımlar ve gösterdiği dik duruş ile tüm islam aleminde ve dünyada destek bulmuştur” ifadelerini kullandı.

“Cumhurbaşkanımızın dünya beşten büyüktür sözü karşılık buldu”
Bakan Osman Aşkın Bak, sözlerini şöyle sürdürdü:
“İnşallah bu kutlu dava başarı ile sonuçlanacak. Amerika Birleşik Devletleri gibi emperyal güçlerin ve dünyadaki bu tip ülkelerin hukuk dışı kararlarına karşı önemli bir sınav verildi ve başarıyla neticelendi. Sayın Cumhurbaşkanımızın Birleşmiş Milletler kürsüsünde ifade ettiği “Dünya Beşten Büyüktür” düşüncesi karşılık bulmuş oldu. Ülkemize geldiğiniz ve bakanlığımızda bizleri ziyaret ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyoruz.”
Bakan Osman Aşkın Bak, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce “Medeniyetimizin Keşfi: Kudüs” projesi kapsamında; 82 gencin katılımıyla 1-2 Şubat 2018 tarihinde Kudüs’e ziyaret gerçekleştirileceğini kaydetti.

Jibril Al-Rajoub, Bakan Osman Aşkın Bak’ı Ramallah’a davet etti
Filistin Gençlik ve Spor Yüksek Konseyi Başkanı Jibril Al-Rajoub ise, Türk halkının ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Filistin davasını Türkiye’nin meselesiymiş gibi sahiplenmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Jibril Al-Rajoub, hem Türkiye hem de Filistinli gençlerin birbirlerini daha yakından tanımaları için ortak bir yol çizilmesi ve karşılıklı işbirliğinin artırılmasını talep etti.
Jibril Al-Rajoub, ayrıca Bakan Osman Aşkın Bak’ı Ramallah’ta 6 Şubat’ta düzenlenecek Kudüs’ün 2018 İslam Dünyası Gençlik Başkenti olarak ilan edileceği programa davet etti.
Bakan Osman Aşkın Bak ise, davete katılmak istediğini iletti.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Puan Durumu
# Takımlar O AV P+
1 İnegölspor 0 0 0
2 Afjet Afyonspor 0 0 0
3 Adıyaman 1954 Spor 0 0 0
4 Ankaraspor 0 0 0
5 Sarıyer 0 0 0
6 Hekimoğlu Trabzon 0 0 0
7 Bayburt Özel İdare Spor 0 0 0
8 Bodrumspor A.Ş 0 0 0
9 Diyarbekir Spor A.Ş 0 0 0
10 Ergene Velimeşe Spor 0 0 0
11 Kahramanmaraşspor A.Ş 0 0 0
12 Etimesgut Belediyespor 0 0 0
13 Sakaryaspor A.Ş 0 0 0
14 Serik Belediyespor 0 0 0
15 S. Van Spor FK 0 0 0
16 Sivas Belediye Spor 0 0 0
17 Niğde Anadolu FK 0 0 0
18 Çorum FK 0 0 0
19 SOMASPOR 0 0 0
20 Turgutluspor 0 0 0