Isparta’da bilgi yarışması düzenlendi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kültür ve Sanat yarışmaları kapsamında Gençler Arası Bilgi Yarışması Isparta İl Finali 6 Mart Spor Salonunda önceki gün yapıldı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Spor | İHA
08 Nis 2021 / Per 18:04 |
/ 9 Kez Okundu
| |
İki bölüm halinde gerçekleştirilen Bilgi Yarışmasının Lise kategorisi 10.00’da, Üniversite kategorisi 12.30’da yapıldı.
Isparta Gençlik Merkezi organizasyonunda "Kim Bilir" sloganı ile 14-25 yaş aralığındaki gençlerin katıldığı iki farklı kategoride yapılan yarışmada gençlere; Genel Kültür, Tarih (İslam ve Türk Dünya Tarihi), Sanat Tarihi, Edebiyat, Coğrafya, Vatandaşlık, Güncel Konular, Görsel Sanatlar, Müzik, Sayısal Mantık ve Spor Kültürü’ konularından seçmeli sorular yöneltildi.
Jüri eşliğinde 32 takım ve 96 gencin katılımıyla gerçekleştirilen Bilgi Yarışmalarının sonunda üniversite kategorisinde Truadis birinci, Üçgenpar Holigans ikinci, Glabella üçüncü oldu.
Lise kategorisinde ise mavi birinci, Kızıl Yumurcaklar ikinci, Kayı Obası üçüncü oldu.
Yarışmalarda dereceye giren gruplara başarı belgeleri ve plaketleri Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, Isparta Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Yolcu ve jüri üyeleri tarafından takdim edildi.
Lise kategorisinde birinci olan Mavi ile Üniversite kategorisinde birinci olan Truadis takımları 28 Mayıs 2021 tarihinde Hatay’da yapılacak olan Akdeniz Bölgesi Grup Finallerinde Isparta’yı temsil edecek.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Puan Durumu
# Takımlar O AV P+
1 Manisa F.K 33 56 79
2 Hekimoğlu Trabzon 32 41 64
3 Kocaelispor 32 20 59
4 Anagold 24 Erzincanspor 32 18 56
5 Ankara Demir 32 17 56
6 Sarıyer 33 15 56
7 Uşak Spor 32 13 51
8 Afjet Afyonspor 32 7 51
9 Amed S.F 33 3 51
10 Çorum F.K 32 24 49
11 Zonguldak Kömürspor 32 -15 32
12 Kahramanmaraşspor 32 -20 31
13 İnegölspor 32 -14 29
14 Niğde Anadolu F.K 32 -20 29
15 Şanlıurfaspor 32 -30 28
16 Ergene Velimeşe Spor 32 -25 27
17 Gümüşhane Spor 32 -30 27
18 Sancaktepe F.K 33 -36 26
19 Hacettepe Spor 32 -24 24