Masa tenisinde millilerden çifte zafer

2019 Avrupa Takım Şampiyonası Elemeleri’nde mücadele eden erkek ve kadın masa tenisi A milli takımları gruplarındaki ilk maçları kazandılar

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Spor |
28 Şub 2018 / Çar 10:58 |
/ 88 Kez Okundu
| |
2019 Avrupa Takım Şampiyonası Elemeleri’nde mücadele eden erkek ve kadın masa tenisi A milli takımları gruplarındaki ilk maçları kazandılar. A Milli Kadın Masa Tenisi Takımı, İstanbul’da Estonya’yı 3-0 mağlup ederken, A Milli Erkek Masa Tenisi Takımı da deplasmanda Hırvatistan’ı 3-2 yenmeyi başardı.
A Milli Kadın Masa Tenisi Takımı, 2019 Kadınlar Avrupa Takım Şampiyonası Elemeleri B2 Grubu’ndaki ilk maçında İstanbul’da Estonya’yı 3-0 mağlup etti. İstanbul Tozkoparan Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada Ay-yıldızlılar, antrenör Sunay Atakan yönetiminde Melek Hu, Sibel Altınkaya, Özge Yılmaz ve Gülpembe Özkaya´dan oluşan kadro ile mücadele ettiler.

Türkiye: 3 - Estonya: 0
Melek Hu - Valeira Petrova: 3-0 (11-3, 11-2, 11-4)
Sibel Altınkaya - Airi Avameri: 3-1 (11-8, 11-4, 9-11, 11-4)
Özge Yılmaz - Liidia Andreeva: 3-1 (9-11, 11-3, 11-8, 11-4)
A Milli Kadın Masa Tenisi Takımı, grubundaki ikinci maçını 27 Mart 2018’de deplasmanda Danimarka ile yapacak.

A Milli Erkek Masa Tenisi Takımı ise 2019 Erkekler Avrupa Takım Şampiyonası Elemeleri A kategorisi 4. Grubu’ndaki ilk maçında deplasmanda Hırvatistan’ı 3-2 mağlup etti.
Hırvatistan’ın Varazdin kentinde Sport Hall Arena’da oynanan maça A Milli Erkek Masa Tenisi Takımı Antrenör Onur Germeyanoğlu yönetiminde İbrahim Gündüz, Talha Yiğenler ve Ahmet Li’den oluşan kadrosuyla mücadele etti.

Hırvatistan: 2 - Türkiye: 3
Andrej Gacina - Ahmet Li: 3-0 (11-7, 12-10, 11-7),
Tomislav Pucar - İbrahim Gündüz: 2-3 (9-11, 11-6, 11-8, 7-11, 9-11),
Frane Kojic - Talha Yiğenler: 1-3 (7-11, 11-3, 10-12, 8-11)
Andrej Gacina - İbrahim Gündüz: 3-0 (11-7, 11-9, 11-9)
Tomislav Pucar - Ahmet Li: 2-3 (11-5, 11-6, 7-11, 6-11,11-13)
A Milli Erkek Masa Tenisi Takımı, grubundaki ikinci maçını 22 Mayıs 2018 tarihinde evinde Polonya ile yapacak.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Puan Durumu
# Takımlar O AV P+
1 Sakaryaspor A.Ş 38 51 84
2 1461 Trabzon FK 38 31 74
3 Bodrumspor A.Ş 38 34 72
4 Sivas Belediye Spor 38 32 69
5 A.Z Bayburt Özel İdare Spor 38 15 66
6 S. Van Spor FK 38 9 66
7 Çorum FK 38 17 65
8 Afjet Afyonspor 38 23 62
9 Ankaraspor 38 13 55
10 Somaspor 38 0 53
11 İnegölspor 38 -3 51
12 Etimesgut Belediyespor 38 -9 47
13 Serik Belediyespor 38 -8 45
14 Sarıyer 38 -9 43
15 Diyarbekir Spor A.Ş 38 -12 41
16 Adıyaman 1954 Spor 38 -24 41
17 Turgutluspor 38 -31 37
18 Ergene Velimeşe Spor 38 -34 35
19 Niğde Anadolu FK 38 -39 29
20 Kahramanmaraşspor A.Ş 38 -56 19