SANKO Okulları genç kızlar yüzme takımı Türkiye finallerinde

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Gençler Yüzme Bölge Birinciliği” müsabakasında SANKO Okulları Genç Kızlar Yüzme Takımı bölge üçüncüsü oldu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Spor |
06 Mar 2018 / Sal 11:06 |
/ 77 Kez Okundu
| |
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Gençler Yüzme Bölge Birinciliği” müsabakasında SANKO Okulları Genç Kızlar Yüzme Takımı bölge üçüncüsü oldu.
Elâzığ Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen yarışta SANKO Okulları Genç Kızlar Takımı yüzücülerinden Deniz Ay, Dila Bingül, Ceren Ülger, Bilge Boran, Oya Sima Özberk ve Doğa Örsyürek üçüncülük madalyası alarak Kayseri’de düzenlenecek Türkiye Finallerine katılma hakkı kazandı. İlk dört derecenin finallere gittiği yarışmada Alperen Gül, Emir Özgüler, Baran Bay, Altan Tekgül, Selçuk Polat, Furkan Dinçer, Mustafa Geçit ve Efe Tanyeri’nden oluşan Genç Erkek Takımı yüzücüleri ise bölge beşincisi oldu.
Bireysel yarışlarda Deniz Ay 100 ve 200 metre serbest, 200 metre karışık stilde birinci, 50 metre serbest stilde ikinci Dila Bingül 50 metre kelebek stilde ikinci, 100 metre kelebek stilde dördüncü, Ceren Ülger ise 200 metre sırtüstü stilde dördüncü oldu. SANKO Okulları yüzücülerinden Deniz Ay, Dila Bingül, Ceren Ülger ve Bilge Boran “Kız Takımı Serbest Bayrak Yarışı”nda dördüncülük elde etti.
SANKO Okulları Sosyal Etkinlikler Direktörü Bahadır Mete Horasan, Genç Kızlar ve Erkek Yüzme Takımı sporcularını, emeği geçen öğretmenleri kutlayarak Kayseri’de düzenlenecek Türkiye Finallerinde Gaziantep’i temsil edecek olan Genç Kızlar Yüzme Takımına başarılar diledi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Puan Durumu
# Takımlar O AV P+
1 Sakaryaspor A.Ş 38 51 84
2 1461 Trabzon FK 38 31 74
3 Bodrumspor A.Ş 38 34 72
4 Sivas Belediye Spor 38 32 69
5 A.Z Bayburt Özel İdare Spor 38 15 66
6 S. Van Spor FK 38 9 66
7 Çorum FK 38 17 65
8 Afjet Afyonspor 38 23 62
9 Ankaraspor 38 13 55
10 Somaspor 38 0 53
11 İnegölspor 38 -3 51
12 Etimesgut Belediyespor 38 -9 47
13 Serik Belediyespor 38 -8 45
14 Sarıyer 38 -9 43
15 Diyarbekir Spor A.Ş 38 -12 41
16 Adıyaman 1954 Spor 38 -24 41
17 Turgutluspor 38 -31 37
18 Ergene Velimeşe Spor 38 -34 35
19 Niğde Anadolu FK 38 -39 29
20 Kahramanmaraşspor A.Ş 38 -56 19