Sofya’da yıldız eskrimciler bir altın bir bronz kazandı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Sofya’da yıldız eskrimciler bir altın bir bronz kazandı
#Spor | İHA
19 Kas 2023 / Paz 21:58
/ 2 Kez Okundu
| |

Bulgaristan’da 17-19 Kasım tarihlerinde düzenlenen EFC (Avrupa Eskrim Konfederasyonu) Yıldızlar Circuit Turnuvası’nda Yiğit Ayaz, Arda Tanerler, Ateş Efe Toker ve Furkan Yaman’dan kurulu yıldız erkekler kılıç takımı şampiyon olurken; yıldız kadınlar kılıçta Deniz Duvan bronz madalya elde etti.

Başkent Sofya’da bugün yıldız kadınlar kılıçta bireysel, yıldız erkekler kılıç kategorisinde ise takım müsabakaları gerçekleştirildi. Türkiye finalde ABD-2 takımını 45-34 mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu. Öte yandan başarılı karşılaşmalar sonucu adını yarı finale yazdıran Deniz Duvan, bu turda Ukraynalı Viktoria Korotchenko’ya 15-10 yenilerek mücadelesini 3’üncü sırada tamamladı ve bronz madalya kazandı.
Bugün bireyselde mücadele eden diğer eskrimciler Akya Göllü 37., Zehra Nehir Cihan 42., Berra Kürek 45., Ela Güneş 52., İrem Güner 55., Neris Ada Kabadere 60., Duru Arabacı 66., Duru Ayşe Özgönül 71., Ece Öztürk 74., Ayşe Didem Yemiş 82., İrem Melek Bayrak 102., Derin Pala 120., Duru Kırsırtlı 124., Hayat Gündoğan 152., Elif Damla Gülebastı 157., Beren Yağmur Koçkaya 166., Ela Suzan Ergezer 178., Ecem Çiçek 191., Elif Çınar Koçak turnuvayı 191’inci sırada tamamladı.
Öte yandan takım müsabakalarında; Türkiye 3 takımı (Toprak Altınçekiç, Candeniz Berrak, Mustafa Can Gül, Nedim Semih Mescioğlu) 4., Türkiye 2 takımı (Emir Yusuf Köşkdere, Poyraz Kümük, Arda Takka, Mustafa Yıldırım) 16., Türkiye 4 takımı (Ali Barış Akpınar, Efe Barış, Acar Dankaz) 17. Ve Türkiye 5 takımı (Eren Aslan, Muhammed Arda Başar, Arda Doğan) organizasyondan 38’inci takım olarak ayrıldı.



Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Puan Durumu
# Takımlar O AV P+
1 Iğdır F.K 25 26 55
2 Amed SF 25 29 53
3 GMG Kastamonuspor 25 21 52
4 Anagold 24Erzincanspor 26 17 49
5 Isparta 32 Spor 26 5 46
6 İskenderunspor 25 14 45
7 Menemen FK 26 6 42
8 Karaman F.K 26 3 38
9 Somaspor 26 0 37
10 İnegölspor 25 5 36
11 68 Aksaray BLD. 26 1 35
12 Fethiyespor 25 -3 31
13 Etimesgut Belediyespor 26 -11 28
14 Sarıyer 26 -7 27
15 Düzcespor 26 -17 26
16 Belediye Derince Spor 25 -7 22
17 Arnavutköy BLD 26 -8 21
18 Denizlispor 26 -16 21
19 Uşak Spor 25 -58 5