Spor İl Temsilcileri GHSİM’de toplandı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Spor İl Temsilcileri GHSİM’de toplandı
#Spor |
19 Eki 2017 / Per 14:22
/ 12 Kez Okundu
| |

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, spor il temsilcileri ile toplantı yaparak, spor branşlarını masaya yatırdı

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, spor il temsilcileri ile toplantı yaparak, spor branşlarını masaya yatırdı.
GHSİM Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen zirveye Spor Şube Müdürü Güngör Şenses, Okul Sporları Şube Müdürü Yaşar elen ile 30’u aşkın il temsilcisi katıldı. Kış ve buz sporlarının yanı sıra salon sporları ve bireysel sporda ayrım yapmaksızın spora destek verdiklerini ve sporu zirveye taşımak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Erzurum’un sporda Türkiye’ye yön veren illerden biri olduğunun altını çizerek, “Erzurum öyle basit bir il değil. Erzurum dışarıda daha da adından söz ettiren bir kent, sporu ile siyaseti ile bürokrasisi ile çok güçlü bir kent. Ayrıca burası bir olimpiyat şehridir” dedi.
SPORDA TABULARI YIKTIK
Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Erzurum’un gerek hava koşulları gerekse, muhafazakarlığı bakımından Türkiye’nin spor yapma anlamında en zor illerinden biri olmasına rağmen, bu tabuları çok çalışarak yıktıklarını söyledi.
Taşkesenligil, “Erzurum muhafazakar bir kent. Bu ilde 15-20 yıl önce samimi olmak gerekirse, aileler çocuklarını spora göndermiyorlardı. Örneğin bizim babamız bile futbol oynadığımız için bize kızıyordu. Oysa son yıllarda Devletimizin ve Hükümetimizin politikaları, biz ve bizden önce bu kentte spora hizmet etmiş olan insanların destekleri ve çalışmaları ile tabuları yıktık, artık Erzurum’da aileler çocuklarının ellerinden tutarak spora götürüyorlar. Bu çok güzel bir tablo. Tabi ki, biz Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak sporu ve gençlik faaliyetlerimizi halkımızın ayağına kadar götüreceğiz. Ama ailelerin spora bakış açısı da bizleri mutlu etmektedir” dedi.
SAYIN BAKANIMIZ BAK MÜJDEYİ VERDİ
Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Türkiye’de ve Erzurum’da sporun gelişmesi noktasında Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın da il müdürleri toplantısında müjdeyi verdiğini belirterek, “Bakanımız bize bütçe konusunda müjdeyi verdi. İnşallah 2018 yılında sıkıntı yaşamayacağız” şeklinde konuştu.
Taşkesenligil, Erzurum’da devletin kente kazandırdığı spor tesislerinin kapılarının herkese açık olduğunu vurgulayarak, “Yeter ki, vatandaşımız spor yapmak istesin, biz her türlü desteğe hazırız” dedi.
Nüfus yoğunluğu bakımından 200 dolayında spor kulübünün bulunduğu Erzurum’da spor il temsilcilerinden spor kulüpleşmeyi teşvik etmeleri gerektiğinin altını çizen Taşkesenligil, “15 milyonu aşkın İstanbul’da bin 500 dolayında bir spor kulübü bulunuyor. Bu nüfus oranı göz önünde bulundurulduğunda belki bizim kulüp sayımız iyi bir konumda, ama bu sayıyı daha da artırmalıyız” şeklinde konuştu.
Taşkesenligil, nüfus yoğunluğu göz önüne alındığında K.Maraş ve Manisa’dan sonra en fazla lisanslı sporcuya sahip bir kent olduklarını da sözlerine ekledi.


Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Puan Durumu
# Takımlar O AV P+
1 İnegölspor 0 0 0
2 1461 Trabzon F.K 0 0 0
2 Adana 1954 F.K 0 0 0
4 Altay 0 0 0
5 Anagold 24Erzincanspor 0 0 0
6 Altınordu 0 0 0
7 Fethiyespor 0 0 0
8 Ankaraspor 0 0 0
9 Batman Petrolspor 0 0 0
10 Hes İlaç Afyonspor 0 0 0
11 Karaköprü Belediye Spor 0 0 0
12 İskenderunspor A.Ş 0 0 0
13 Kepez Spor FK 0 0 0
14 Kırklarelispor Futbol A.Ş 0 0 0
15 Isparta 32 Spor 0 0 0
16 GMG Kastamonuspor 0 0 0
17 Sarıyer 0 0 0
18 Tuzlaspor A.Ş 0 0 0