Tükoder’e bir yılda 132 başvuru

TÜKODER Balıkesir Şube Başkanı Necdet Bayhan 15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, 2016 yılında toplam 132 başvuru aldıklarını ve bunların çoğunluğunun ’Banka dosya Masrafı’ konusundan kaynaklandığını ifade etti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Yerel |
15 Mar 2017 / Çar 14:34 |
/ 41 Kez Okundu
| |
TÜKODER Balıkesir Şube Başkanı Necdet Bayhan 15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, 2016 yılında toplam 132 başvuru aldıklarını ve bunların çoğunluğunun ’Banka dosya Masrafı’ konusundan kaynaklandığını ifade etti.
TÜKODER Balıkesir Şube Başkanı Necdet Bayhan yaptığı açıklamada tüketici hakları ilk kez 15 Mart 1963 günü ABD Başkanı tarafından Senatoya sunulduğunu hatırlatarak “Tüketicilerimizin bu haksız, hukuksuz yasa ve uygulamalara karşı gerek Kamusal tüketici bölümlerine şikayetleri gerekse hakem heyetlerine karşı şikayetleri geçmiş yıllara göre olağanüstü sayıda artmıştır. Tüketicilerimiz çok hızlı biçimde satın alma güçlerini kaybetmiş, mutlak yoksullaşma ve açlık sınırının altında bir yaşama düşmüş, açlık, işsizlik, iş güvencesizliği, pahalılık altında ezilir hale gelmiştir" dedi.
Başkan Bayhan 2016 yılı içerisinde TÜKODER Balıkesir Şubesine toplam 132 dosya ulaştığına değinerek “Başvuruların 30 tanesi bankaların dosya masraflarıyla ilgili. Birde son günlerde 12 bankanın kartelleşmesiyle ilgili olarak çok soru yöneltiliyor. Bizim dernek olarak görevimiz tüketicinin, tüketici mahkemesine giden yolu açan yazışmalarını sağlamak onların resmi dairelerle iletişimini sağlamak ve onlara yardımcı olmaktır. Onları bilgilendirip doğru yönlendirmek başlıca hedefimiz. Başvurular yaklaşık 3 ay içinde sonuçlanıyor. Biz tüketicilerin hakları olanları tüketici mahkemelerine yönlendirerek yüzde 90 haklarını alacak bir sistemi kuruyoruz. Bu bilinç ve örgütlülükle tüm tüketicilerimizin 15 Mart Tüketiciler günü ve haftasını kutluyoruz” şeklinde konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.