Uludağ'da Temmuz Ayında İglo ve Kar Tüneli!

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Uludağ'da Temmuz Ayında İglo ve Kar Tüneli!
#Bursa | İHA
10 Tem, 2024 / Çar 09:20
1 dk okuma / 1.329 Kez Okundu
| |

Bursa Uludağ'da yaz sıcağına inat dağcılar iglo yaptı, kar tünelinde yürüdü! El değmemiş çiçekler ve sis bulutlarının görsel şöleni kameralarda.

Bursa'nın Uludağ'ında yaz ayının ortasında bile kar keyfi devam ediyor. Sıcak havalardan bunalan dağcılar, Uludağ'ın zirvesine tırmanarak karın tadını çıkardı.

İGLODA DİNLENME KEYFİ

Zirveye tırmanan dağcılar, sertleşen kar tabakasını testere ile keserek kendilerine iglo dinlenme köşesi yaptı. Bu ilginç anlar, izleyenleri serinletti ve yaz sıcaklarını unutturdu.

KAR TÜNELİNDE MACERA

Dağcılar, eriyen karlarla gürüldeyen derelerin üzerinde biriken kar kütlelerinden oluşan tünelleri de keşfetti. Kar kütlesinin dere üzerinde oluşturduğu tünelin bir ucundan giren dağcılar, yürekleri ağza getiren bir deneyim yaşadı ve adrenalin dolu anlar yaşadılar.

EL DEĞMEMİŞ ÇİÇEKLER

Uludağ'ın karla kaplı zirvesinde, yaz aylarının etkisiyle yeni yeni açmaya başlayan el değmemiş çiçekler de dağcıların objektiflerine takıldı. Bu görüntüler, doğanın güzelliğini gözler önüne serdi.

SİS BULUTLARININ GÖRSEL ŞÖLENİ

Yaz sıcağında Uludağ'ın zirvesine çıkan dağcılar, aniden bastıran sis bulutlarının da görsel şölenine tanık oldu. Sis bulutları arasında kalan dağcılar, adeta bir masal diyarında gibi hissetti.

DOĞANIN GÜCÜ VE GÜZELLİĞİ

Uludağ'da yaşanan bu anlar, doğanın gücünü ve güzelliğini bir kez daha gözler önüne serdi. Yaz aylarında bile kar keyfi yaşatan Uludağ, doğa severler için eşsiz bir destinasyon olmaya devam ediyor.


GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.