Aile Okulu eğitimleri Mehmet Baki Öztürk ile devam etti

KO-MEK tarafından yürütülen “Aile Okulu” projesi eğitimleri Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk ile devam etti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
05 Mar 2018 / Pzt 12:05 |
/ 55 Kez Okundu
| |
KO-MEK tarafından yürütülen “Aile Okulu” projesi eğitimleri Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk ile devam etti.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), “Aile Okulu” projesi kapsamında vatandaşlara eğitim veriyor. 2014 te başlayarak yüzlerce aileye evlilikte ve çocuk yetiştirmede yeni bir bakış açısı kazandırmayı hedefleyen “Aile Okulu” projesinin 8. dönem 2. hafta eğitimleri Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk’ün "Ailede Mutluluğun Sırları" konulu eğitim ile devam etti. İki oturumda gerçekleştirilen seminerlerin ilki Körfez Belediyesi Tütünçiflik Kültür Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Oldukça yoğun katılımın olduğu eğitimde Öztürk katılımcılara mutluluğun 7 sırrını anlattı.
Eğitim sırasında konuşan Öztürk, teknolojinin hızla geliştiğini ifade ederek, "Artık kodla ve yapay zeka ile oluşturulan robotlar yavaş yavaş günlük hayatta kullanılmaya başladı. Gittikçe yalnızlaşan ve robotlaşan dünyada çocuklarımızı iyi yetiştiremezsek eğer yapay zeka ürünlerin kurbanı olabilirler. Ailede ikili ilişkiler önemlidir. Mutlu bir evlilik için uyulması gereken kuralları vardır. Sorunsuz evlilik için bir ailede misyon ve vizyon, aile anayasası, ailede aidiyet bilinci, ailede para yönetimi, ailede nitelikli zaman yönetimi ve eşinizle birlikte sevgi saygı iletişimi olması şarttır" dedi.
Eğitimin ikinci oturumuna Gebze Ahmet Pembegüllü Kültür Merkezinde devam eden Mehmet baki Öztürk, buradaki konuşmasında aile de para yönetimini anlattı. “Eğer parayı iyi yönetemezseniz aile yavaş yavaş çözülür ve boşanmalar artar” diyen Öztürk, “Çocuklarınıza küçük yaşta para yönetimini öğretin, siz onlara sadece yol gösterin bırakın kendi harçlıklarını kendileri nasıl harcayacaklarına karar versinler. Eğer çocuklarınız küçükken para yönetimini öğrenemezlerse ilerde aile yönetiminde başarısız olurlar” diye diye konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.