‘Dikkat aile var’ oyunu Saruhanlı’da büyük ilgi gördü

Saruhanlı Belediyesi tarafından organize edilen ‘Dikkat aile var’ isimli ücretsiz tiyatro gösterisi izleyenleri hem güldürdü, hem düşündürdü

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
26 Mar 2018 / Pzt 14:48 |
/ 108 Kez Okundu
| |
Saruhanlı Belediyesi tarafından organize edilen ‘Dikkat aile var’ isimli ücretsiz tiyatro gösterisi izleyenleri hem güldürdü, hem düşündürdü.
Belediye Kültür Merkezinde gerçekleşen tiyatro oyunu protokol üyeleri ve halka açık olarak sahnelendi. Tiyatro’ya, Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, Cumhuriyet Savcısı Yavuz Engin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Işık, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Gökmen ve çok sayıda vatandaş izledi.
Haluk Işık’ın yazdığı, Metin Karaman’ın yönettiği ‘Dikkat aile var’ oyununda Ceren Bayır, Hasan Milan, Ömür Alkan ve Sunay Cingöz’den oluşan oyuncu kadrosu yer aldı.
Oynanan oyunda bir ailenin yavaş yavaş nasıl tuzağa düştüğünü canlandıran oyuncular, seyircileri bazen hüzünlendirirken, bazen de güldürdü. Eğitici özelliği olan tiyatro oyunu televizyondaki mafya dizilerinden etkilenip mafya olma hayali kuran bir oğul, yarışma programlarındaki insanların sahte şöhretlerine özenip güzellik yarışmasına katılmak isteyen bir kız ve çocuklarının hayallerine yardımcı olmakla eşinin dünyası arasında sıkışmış bir anne anlatıldı. Yaşanan bu olaylardan hiç haberi olmadan hayat kavgasına devam eden, mutlu olan ve ailesinin de mutlu olduğunu düşünen bir babanın hikayesini konu edinen oyun beğeni topladı.
Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, oyunun sonunda sahneye çıkıp oyuncuları kutlayarak Saruhanlılar adına çiçek takdimi yaptı. Yine Saruhanlı Belediyesi tarafından organize edilen tiyatronun gündüz seansında ise, ilçedeki öğrencilere uyuşturucunun zararlarını anlatan, ‘Pembe aslında siyahtır’ isimli ücretsiz gösteri sunuldu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.