Şanlıurfa’da kış hazırlıkları başladı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, kent merkezindeki tarihi sokak ve alanlarda kış mevsimi öncesi hat temizliği çalışmalarına devam ediyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
20 Eyl 2017 / Çar 12:48 |
/ 0 Kez Okundu
| |
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, kent merkezindeki tarihi sokak ve alanlarda kış mevsimi öncesi hat temizliği çalışmalarına devam ediyor.
ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne bağlı ekipler, belirli bir program dahilinde Şanlıurfa kent merkezinde bulunan tüm yağmur suyu ızgaralarının temizliğini yaparken aynı zamanda cadde ve sokaklardaki yağmur suyu kanallarını, rögarlar ve kanalizasyon hatlarını temizliyor. Bu çalışmalar esnasında iş makinelerinin ve araçların giremediği, tarihi öneme sahip noktalarda ise personeller el yordamı ile ızgaraları tek tek temizleyerek bakım-onarım faaliyetlerini sürdürüyor.
Balıklıgöl, Gümrük Hanı, Attar Pazarı, Kunduracı Pazarı ile civarında bulunan camiler gibi bir çok alanda kanalizasyon temizlik çalışmasını sürdüren ekipler, tıkalı olan noktaları tespit ederek sorunu ortadan kaldırıyor ve mazgallar dezenfekte edilerek pis kokular engelleniyor. Yağışlı havalarda yaşanan taşkın problemlerinin azaltılması için yoğun ve kalabalık olan tarihi ve turistik alanlarda da çalışmalar sürüyor.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.